il.foto

Na hokejovém turnaji ve Valašském Meziříčí skončila Lvíčata šestá

Valašské Meziříčí – V čase předvánočním 12. – 14. 12. 2014, se konal na zimním stadioně ve Valašském Meziříčí, již šestým rokem, turnaj žáků ročníku 2002 (U 12).

Druhým rokem je tento turnaj pojmenován po dvou osobnostech, které měly podíl na vzestupu mládežnického hokeje ve Valašském Meziříčí, bývalé místostarostce Valašského Meziříčí paní Dagmar Lacinové a trenéru mládeže Jaroslavu Šilhánovi.

Stejně jako v minulých letech se zde utkaly týmy z celé České Republiky a také celky ze zahraničí (Slovensko, Maďarsko). Hrálo se na dva poločasy 2×20 minut čistého času. Letos se turnaje zúčastnili týmy: HC Bobří Valašské Meziříčí,BK Mladá Boleslav,Lvi Břeclav, HK Mladí Draci Šumperk,HC Zubr Přerov,MHC Mountfield Martin (SVK),HC Košice (SVK),DAB-Docler Dunaújváros (HUN).

Byli jsme zvědaví jak se Lvíčata srovnají se svými soupeři, když základní část sezony nebyla zrovna ideální. Již první utkání s Ml. Boleslaví jim dalo zabrat. Hrálo se rychleji než ve svazových zápasech a kluci se museli hodně otáčet, aby se soupeřem stíhali bruslit. Také Přerov je zpočátku přebrusloval, ale i tady se s tempem kluci nakonec srovnali, bohužel oba soupeři již měli náskok, který se jim nepovedlo dorovnat. Poslední páteční utkání bylo v naší režii. Soupeř z Maďarska již v první polovině utkání za stavu 2:0 pro naše barvy při přesilovkách začal odvolávat svého brankáře. Naši toho využili a odskočili soupeři na pohodlný čtyřbrankový rozdíl.

Sobotní utkání s Košicemi bylo v první půli vyrovnané jak herně, tak i brankově. Ve druhé nám slepenými góly soupeř odskočil, začal bránit a spoléhat na brejky a naši již nebyli schopni košickou obrannou hráz překonat. Zápas se Šumperkem si rozhodně nedá na výstavku jeden z našich brankářů, kdy již po 48 vteřinách mladí draci vedli 2:0. Na začátku druhé půlky utkání soupeř vedl již 4:1 a o osudu utkání se zdálo být jasno. Nakonec se naši neskutečně zvedli, stáhli stav na 4:6. Být zápas na tři třetiny a nebo nebýt těch zbytečných branek v první minutě hry, rozhodně to byl minimálně remízový zápas.

V neděli Lvíčata začínala proti domácím Bobrům. Začátek byl stejně nepovedený jako v souboji s Draky. Ovšem kluci zabrali hned, nenechali soupeře odskočit více jak na dvě branky a zápas tak skončil remízou. I zde škoda začátku, v tomto zápase jsme již byli lepším týmem. Bylo vidět, že kluci již přijali za své rychlejší tempo. Poslední utkání pro nás bylo korunováno nulou na kontě obdržených branek a naší herní převahou. Výsledek zápasu byl sice fotbalový, ale naši si výhru jednoznačně zasloužili.

Turnaj Lvíčata ukončila na 6. místě. Nebýt dvou špatných začátků mohli se probít do zápasů o umístění.

HC Lvi Břeclav : BK Mladá Boleslav 2:5
HC Lvi Břeclav : HC Zubr Přerov 4:8
HC Lvi Břeclav : DAB Dunaujváros 6:1
HC Lvi Břeclav : HC Košice 2:5
HC Lvi Břeclav : HK Mladí Draci Šumperk 4:6
HC Lvi Břeclav : HC Bobři Val. Meziříčí 3:3
HC Lvi Břeclav : MHC Martin 1:0