Na displeji přes tři a půl promile. Opilý řidič narazil do autobusu, naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Lednice – Na displeji se objevilo přes tři a půl promile alkoholu. To je výsledek dechové zkoušky, kterou policisté provedli v pátek 26. září ve večerních hodinách u padesátiletého cizince.

Ten sedl za volant osobního vozidla Peugeot a nezvládl řízení. V autobusové zastávce u kempu Apollo narazil po projetí zatáčky do autobusu, který zde zastavil. V době nehody se v hromadném prostředku nacházeli čtyři cestující a dalších sedm předtím vystoupilo. Naštěstí si náraz nevyžádal žádná zranění. Hmotná škoda na vozidlech se pohybuje kolem 60 tisíc korun.

Policisté podnapilého řidiče zadrželi, převezli k lékařskému vyšetření a pak putoval do cely. Další den mu muži zákona sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a o úkonech vyrozuměli také státního zástupce. Za uvedené nezodpovědné jednání, kdy člověk řídí pod vlivem alkoholu a ohrožuje životy a zdraví dalších účastníků silničního provozu, může soud uložit kromě zákazu řízení či peněžního trestu, také odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Dopravní nehody pod vlivem alkoholu konči často s tragickými následky. Je nutné si připomenout, že alkoholem ovlivněný řidič se dopouští hrubých chyb, které vycházejí ze špatného zrakového vnímání situace. Schopnost řízení je prokazatelně zhoršena i při nízkých hladinách alkoholu v krvi, ovšem při vyšších hodnotách narůstá tendence riskovat a přeceňovat své schopnosti. Policie varuje řidiče před užitím návykových látek a znovu připomíná: ALKOHOL ZA VOLANT NEPATŘÍ!

por. Mgr. Kamila Haraštová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Na charitu nevybírali

BŘECLAVSKO: Podvodníci obrali vstřícnou seniorku o hotovost a šperky.  S prosbou o podporu stavby nového domu …