Na Chodníku slávy přibude Václav Hybš

MIKULOV (sme) –  Zní to neuvěřitelně, ale letos se v Mikulově sejdou příznivci Karla Krautgartnera a výborné jazzové hudby již po patnácté.

V pátek 5. června bude v 17 hodin na Náměstí odhalena v Chodníku slávy patnáctá bronzová hvězda. Volba a shoda členů Sdružení přátel KK byla jednoznačná, letos to bude špičkový dirigent, aranžér a trumpetista Václav Hybš. Není žádným tajemstvím, že dva dny před koncertem oslaví své osmdesáté narozeniny a jak řekla Jarmila Hybšová: „můj manžel a Jenda Konopásek jsou poslední dva žijící hudebníci, kteří u Krautece začínali hrát“.

Večerní koncert začne v zámeckém sále jako vždy v 19.30 a hrát nebude nikdo jiný než Big Band Václava Hybše, který se na koncert nesmírně těší. V první půlce programu zazpívají Irena Koukalová, Martina Dolečková, Filip Hořejší a Štěpán Růžička. Po přestávce se návštěvníci budou moci těšit na vystoupení sólisty, kterým bude Bohuš Matuš, zpěvák, jenž s orchestrem dlouhodobě spolupracuje.

Letos Řád Karla Krautgartnera obdrží in memoriam saxofonista a flétnista Günter Kočí. Řád převezme v průběhu koncertu jeho dcera Gábina Kočí, jazzová zpěvačka, která si také zazpívá jednu skladbu. Koncert bude opět nahrávat Český rozhlas Brno a záznam bude vysílán na stanicích Vltava, Praha, ČRo Brno a na Dvojce.

Předprodej vstupenek za 250 Kč bude zahájen od 5. dubna v TIC Mikulov.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …