il.foto: studiodva.cz

Na Burčákovkách zahraje Čechomor

 HUSTOPEČE (jal) – Dvacátý, jubilejní ročník Burčákových slavností se uskuteční tento týden od čtvrtka 2. do soboty 4. října. Šestitisícové město očekává na 15 tisíc návštěvníků.

Letošní jubilejní ročník Burčákových slavností v Hustopečích nabídne exkluzivní program. Hlavní hvězdou slavností bude kapela Čechomor. Zahrají také Medicimbal, Petr Bende s kapelou nebo cimbálová muzika Aleše Smutného. „Tradičně bude na Dukelském náměstí na návštěvníky čekat středověké řemeslné tržiště, v průjezdech historických domů vinařské mázhausy s muzikou a skvělým burčákem. K rokování zasedne Burčáková unie, na pitný režim bude dohlížet podzemní vojsko a náměstí ozáří exkluzivní ohňová show se čtyřmetovými hořícími loutkami. Mezi návštěvníky se budou potulovat rytíři v brnění, flašinetář či Černá rodinka. Pro děti se roztočí historický dřevěný kolotoč a čeká na ně rozsáhlý zvěřinec,“ láká na program vedoucí marketingu města Dagmar Sedláčková.

Město i letos oživí mnohasethlavý průvod rytířů, sličných dam i zástupců řemeslných cechů. V kočárech se nechá vidět Horenská rada a následovat je bude na 60 členů Burčákové unie. V průvodu nebude chybět ani početné zvířectvo.

V předprodeji jsou lístky za 150 korun na oba hlavní dny, tedy na pátek a sobotu. Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru Hustopeče.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …