Na akustice nic neošidíš – BAZZTAARKLAN

BŘECLAV

Bazztaarklan
Břeclavské hudební uskupení, které se skláda z muzikantů několika generaci ulétávajících na vlně country crossoveru alias redneck rapu.

rozhovor s JB

Co kapela a Vaše aktivity v létě?

Toto léto jsem museli zásadně překopat celou naši hudební činnost. Naše mladá rytmika velmi úspěšně absolvovala zkoušky dospělosti na gymnáziu  a mizí na brigádu – bubeník – Amerika a basák – Evropa. Prostě mladí jsou v trapu a zralí se rozhodli neodmítat hraní. Proto jsme  vymysleli velice letní, vzdušný, jak se říká fresh projekt. Rozhodli jsme se udělat akustický set.Teď se poctivě připravujeme a upevňujeme vztahy s „novou“ rytmikou. Na kachon Libor Poeta a na kontrabas Karel Hemala. Takže poctivě cvičíme. Premiérově zahrajeme na Neckyádě v Břeclavi 2. 7. Těšíme se na pravou akustickou open air náladu a věříme, že lidi si s námi přijdou zazpívat. Nejen Sheilu.

Dá se Vás vidět i někde mimo Břeclav?

S tímto akustickým programem chceme hrát i na Kupkofestu v Nivnici 17.7. a v Martině 13. 8. Potom jsou tam i další akce, ale teď je nejdůležitější dobře se připravit na naši akustickou  premiéru. Akustika není elektrika, tam se nedá nic ošidit. To je neskutečná pravda. Smekám před všemi, co akustické hraní provozují.
Co dál?

Na podzim pojedeme několik koncertů s kapelou Ať se snaží ona. Vydavatelství Indies nám malinko pomohlo s propagací, máme na našem FB pěkný recenze, takže máme dobrý pocit a radost, že někdo naší muzice rozumí a poslouchá ji a doufám, že až se vrátí mladí, akustická rytmika s námi zůstane. Lukáš Hutter z Mikulova poctivě dělá na dalším klipu. Ten bude opravdu ve velké parádě, animovaný kousek na písničku Prachy. S akční zápletkou. Klip spustíme
k miniturné,..a to je tak asi tak všechno.

 Kam se chystáš na muziku?

Rád bych viděl některý osvědčený americký party, který se chystají do Čech, ale ne na festivalech, ale v klubech. Možná se mrknu na některý veterány, co se po letech dali zase do kupy. To spíš ze zvědavosti, jak to chtějí pojmout. A určitě neopomenu nějakou jazzovou lahůdku v komorním prostředí. Léto spíš strávím s rodinou na zahrádce u grilu, než obrážením  koncertů, kde jsou v podstatě pořád stejní interpreti. I když i já mám občas chuť vyrazit a mrknout na kapely, co si na tento rok připravily. Dobrejch fesťáků je u nás i sousedů víc než dost, stačí ien rozhodnout kam a vyrazit.

BAZZTAARKLAN KONCERT MOST web

poslech na: http://bandzone.cz/bazztaarklan?at=info

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Cyklistická sezóna je v plném proudu

BŘECLAVSKO: Policisté se v Lednici zaměřili na cyklisty.  Cyklistická sezóna je v plném proudu a na …