il.foto

MUZEJNÍCI NECHAJÍ NAHLÉDNOUT DO PŘÍPRAV NOVÉ VÝSTAVY PRO SEZONU 2015

Mikulov – Regionální muzeum v Mikulově své brány uzavřelo 31. října a zámek se ponořil do zimního spánku. Ovšem pouze pomyslného. Práce zde neutichnou ani během zimní výstavní přestávky.

Ba naopak. Již během akce Svatomartinský Mikulov bude mít veřejnost možnost nahlédnout do příprav nové výstavy s názvem Vydáno v Mikulově, kterou muzeum chystá na příští rok. „Výstava bude věnována dosud jen málo známé historii někdejších mikulovských nakladatelství a fotografických ateliérů, které tu od poloviny 19. století do roku 1945 působily,“ prozradila Jana Frantelová. Připravovaná výstava představí zapomenuté životní osudy několika významných osobností tehdejšího Nikolsburgu – knihkupců, nakladatelů a fotografů. Návštěvníci uvidí pohlednice a fotografie, které navíc nabídnou i obraz doby a připomenou, jak tehdy vypadal Mikulov i okolní obce.

Stará pokladna mikulovského zámku bude otevřena během dvou listopadových víkendů, a to 7.–9. a 14.–16. listopadu, od 10 do 16 hodin.

V pátek 7. listopadu v 15 hodin bude také představena publikace Vydáno v Mikulově, která doprovodí stejnojmennou výstavu. Knihu představí ředitel muzea Petr Kubín spolu s jejími autory. Prodejní cena publikace je 420 Kč, v průběhu programu si ji budete moci zakoupit za zvýhodněnou cenu 350 Kč.

js

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

ŠKOLNÍ AKADEMIE Gymnázia Velké Pavlovice

Gymnázium Velké Pavlovice pořádá a srdečně zve na školní akademii… ŠKOLNÍ AKADEMIE  Středa 26. června …