Muž skončil ve vazbě

BŘECLAVSKO: Je obviněn z nedovoleného ozbrojování.

Břeclav – Z přečinu nedovoleného ozbrojování a ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu obvinil v těchto dnech vyšetřovatel 58letého muže z Břeclavska. Soudce vyhověl návrhu na vzetí do vazby, a tak může obviněný zpytovat svědomí ve vazební věznici.

Vyšetřování případu se rozjelo minulý měsíc. Operační středisko přijalo na tísňové lince oznámení, v němž volající muž upozornil, že na jedné břeclavské ulici, kde se v zástavbě nacházejí garáže, někdo třikrát vystřelil ze střelné zbraně. V prostoru, do kterého byly střely mířené, se v té době navíc pohybovali lidé.

Po přijatém oznámení okamžitě na místo vyjeli policisté. Ti zadrželi podezřelého muže, u kterého byla nalezena jednoranová puška. Při ohledání se ukázalo, že na zbrani jsou provedeny konstrukční změny, čímž byla zvýšena její energetická účinnost. Můžeme mluvit o velkém štěstí, že střely nikoho nezasáhly.

Celý případ si převzala služba kriminální policie a vyšetřování. O zadržení jsme vyrozuměli ihned státního zástupce. Kriminalistický technik důkladně ohledal místo činu a zajistil veškeré stopy, které jsou nyní předmětem dalšího zkoumání. Policisté následně provedli domovní prohlídku i prohlídku nebytových prostor. Při těchto úkonech nalezli další střelivo.

I když vyšetřování celého případu nadále pokračuje, již teď lze konstatovat, že upravenou střelnou zbraň přechovával obviněný bez příslušného povolení a výstřely mohly způsobit lidem vážné nebo dokonce smrtelné poranění. Pro ucelení informací zbývá dodat, že se obviněný muž odmítl k celé události vyjádřit.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …