Muž neustále obtěžoval svoji bývalou partnerku

BŘECLAVSKO: Urážející a vulgární zprávy nehodlala dále snášet.

Břeclav – Kolegové v těchto dnech uzavřeli případ, který kvalifikovali jako stalking. Žena již déle nevydržela trpět nekonečné množství obtěžujících SMS zpráv, které jí zasílal její bývalý přítel, a obrátila se na policii. Ukázalo se, že jeho neustálé pronásledování trvá více než dva a půl roku a stále se opakuje.

Muž ženě zasílal zprávy z různých mobilních telefonů, a to převážně ve večerních či nočních hodinách. Obsahem textů byly hlavně výčitky a vulgární nadávky. Zoufalá žena na tom byla po psychické stránce velmi špatně, neboť uvedené chování ji omezovalo v běžném i pracovním životě.

Vyšetřovatel prověřil veškeré okolnosti uvedeného jednání a při sečtení obtěžujících zpráv dospěl k závratnému číslu. Ukázalo se, že bývalý přítel byl vytrvalý a stihl ženě poslat téměř 5 tisíc zpráv. Za takové jednání si vyslouží jediné – kolegové mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu nebezpečné pronásledování, za který si může vysloužit až roční pobyt za mřížemi.

O tom, že popsané chování není ojedinělé, svědčí statistické údaje. Vloni jsme v našem regionu kvalifikovali celkem 7 případů jako nebezpečné pronásledování a v letošním roce se jedná již o třetí případ, který prověřujeme.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Do Břeclavi opět míří elita dívčího fotbalu

Stadiony Slovan a Tatran fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav budou o víkendu 22. – 23. …