Armida, Foto Jan Kopal

Musica Florea zahraje na unikátním divadle ve Valticích

VALTICE (io) – V sobotu 5. července uvede renomovaný český barokní soubor Musica Florea společně s výjimečným tanečním uskupením Hartig Ensemble Scarlattiho operu Armida.

Inscenace bude realizována na zcela nové scéně unikátního převozného barokního divadla Florea Theatrum. Představení v režii Heleny Kazárové, kde pod taktovkou dirigenta a violoncellisty Marka Štryncla vystoupí sólisté Alice Martini, Lucie Rozsnyó a Jaroslav Březina, začne v 21 hodin na nádvoří valtického zámku.

Armida Giuseppe Scarlattiho je barokní komorní opera seria, jejíž rukopisná partitura se nachází v archivu českokrumlovského zámku. Letošní realizace její novodobé premiéry je unikátním počinem, zejména v souvislosti se specifickým vztahem díla k českému hudebnímu prostředí. Nastudování opery je výsledkem velmi náročné práce souborů Musica Florea a Hartig Ensemble, jejichž členové se řadí mezi špičkové specialisty na tuto hudební oblast, především co se týče autentické interpretace z hlediska instrumentálního, vokálního i tanečního.

Studium a uvádění barokních oper v celé jejich hudebně – divadelně – taneční a výtvarné syntéze provází soubor Musica Florea od jeho vzniku. K roku 2014 se občanské sdružení Musica Florea rozhodlo vytvořit světově unikátní projekt převozného barokního divadla Florea Theatrum, jehož základem je převozná dřevěná divadelní scéna s vlastní výškovou konstrukcí, která je inspirována stavebními  technologiemi  vrcholného baroka. Po vizuální stránce je založena na esteticky působivém efektu hloubkové perspektivy, bohatosti dekorací, historické malířské technice a původním osvětlení založeném na součinnosti svíčkových a zrcadlových systémů.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …