foto:Lidka Pavlovová

Módní přehlídka ze sekáče měla velký úspěch

BŘECLAV – Už podruhé se v neděli konala Módní přehlídka ze second handu pod taktovkou Bohuslavy Kolínkové, předsedkyně okresního výboru Svazu tělesně postižených.

V neděli odpoledne zaplnily sál břeclavského Domu školství asi dvě stovky lidí. Akci uspořádal Svaz tělesně postižených OV Břeclav a humanitární organizace ADRA. „Módní přehlídku jsme měli už před dvěma lety. V roce 1999 Simona Krainová dělala v Praze první módní přehlídku ze sekáče, tak jsem si řekla, že když to může dělat taková modelka, tak proč bychom to nemohli zkusit my,“ popsala vznik přehlídek z druhé ruky Bohuslava Kolínková.

Už první přehlídka měla velký úspěch a je to opravdu akce, která vyžaduje dlouhodobé přípravy a množství pomocných rukou a ochotných modelů a modelek. Předváděné oděvy, které se na přehlídce dražily, letos pocházely z obchodů paní Nešporové ze Staré Břeclavi a paní Konrádové, která provozuje second-hand u parku.

„Vybrané peníze tentokrát půjdou na pořízení zvukového procesoru pro patnáctiletého neslyšícího Jakuba Halbrštáta. Ten stojí 300 tisíc a oni musí dovybírat 80 tisíc. Sem tedy půjdou dvě třetiny dnešního výtěžku. Jedna třetina pak půjde postiženým dětem v okrese Břeclav,“ popsala Kolínková cestu peněz, které se podaří na akci získat.

Přehlídku modelů doplnilo vystoupení skupiny Country Rebels z Charvátské Nové Vsi a vstupy žáků hudební školy Yamaha. Návštěvníci si mohli také nakoupit módu ze second handů, nebo věci z blešího trhu, do něhož přispěli sponzoři i novými hračkami, vánočními ozdobami a dalšími zajímavými věcmi. Nechyběl ani stůl s občerstvením – zákusky, chlebíčky, čajem a kávou. Veškeré zisky z prodeje se také připočítaly k výtěžku z módní přehlídky.

 

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Stalo se v uplynulých dnech

BŘECLAV (11.7.2024) – Jeden z asistentů prevence kriminality si při večerní kontrole centra všiml muže, …