il.foto modernigymnastika.cz

Moderní gymnastky mají před nedělními přebory formu

ZUBŘÍ (har) – V sobotu 8. listopadu zavítala početná skupina osmi společných skladeb Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav na severní Moravu do Zubří na II. kolo Moravského poháru.

V nejmladší 0. kategorii se v sestavách bez náčiní představily tři břeclavské skladby čtyř až sedmiletých děvčátek. Nejlépe si vedla Novamba I ve složení Zuzana Adámková, Vanessa Charvátová, Emílie Melicharová, Laura Osičková a Rozálie Hakalová. Čistě provedené prvky a líbivá choreografie vynesly gymnastkám stříbrné medaile. Svůj doposud nejlepší výkon předvedla i skladba Novamba II, ve které cvičí Ema Majerníková, Jana Kopřivová, Eliška Riebauerová, Sofie Svobodová a Barbora Šťastná, a podařilo se jí vybojovat v silné konkurenci hezké šesté místo. Benjamínci Večerníčci – Jolana Koulová, Veronika Kružíková, Nela Riebauerová, Ela Majerníková a Anastázie Kosmáková si získaly svou roztomilostí celou halu a obsadily desáté místo.

Mezi gymnastkami ročníku 2005 a mladší předvedly svou skladbu bez náčiní Valerie Krausová, Marta Líbalová, Maria Komarova, Stanislava Kaňová a Patricie Hakalová. Soustředěným výkonem nestačily pouze na vítěznou Teslu Brno a zaslouženě stanuly na druhém stupínku. Vítězné tažení Almy Ciprysové, Lindy Kaňové, Karolíny Koulové, Natálie Švrčkové a Anastasii Komarove pokračovalo v sestavě s pěti obručemi i v Zubří. I když jejich provedení nebylo bezchybné, vyčnívaly nad ostatními sestavami poutavou choreografií  i skvělou prací s náčiním a zaslouženě zvítězily.

Ve IV. kategorii se opět lépe dařilo skladbě Mamma Mia ve složení  Nikola Baránková, Eliška Harťanská, Kateřina Pálková, Tereza a Dorota Zemánkovy. V obou provedeních se sice nevyvarovaly drobných chybiček, přesto svým gymnastickým projevem a strhující choreografií získaly od rozhodčích nejvyšší známky a odvezly si ze Zubří zlaté medaile. Druhá skladba „Zagorky“ ve složení Lucie Koulová, Tereza Konšelová, Lucie Mančíková, Marie Líbalová a Sára Špatková předvedla svou sestavu s pěti míči čistě a s výrazem a zaslouženě vybojovala bronzové medaile. V nejstarší V. kategorii cvičící Karolínu Cyprisovou, Barboru Harťanskou, Terezu Stehlíkovou a Leonu Haluzovou potrápila ve druhém provedení motající se švihadla a to je stálo zlato. I druhá příčka je však úspěchem a příslibem do oblastního přeboru, který pořádá SK MG Břeclav v neděli 16. listopadu v hale TJ Lokomotiva Břeclav od 9. 30 hodin. Přijďte povzbudit naše gymnastky a podívat na se jejich skladby.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Do Břeclavi opět míří elita dívčího fotbalu

Stadiony Slovan a Tatran fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav budou o víkendu 22. – 23. …