Il.foto: Jaroslav Kicl

Mladší žáci nadělovali

Eurominiliga

V sobotu jeli nejmladší hokejisté na první turnaj Eurominiligy do slovenského Hamíkova. Jelikož hráče ročníku 2005 má Břeclav jen čtyři a jednu hráčku ročníku 2004, doplnili družstvo hráči ročníku 2006. K zahajovacímu utkání Břeclav nastoupila proti Skalici. Lvíčata začala aktivně, byla znát jejich velká motivace a chuť do hry. Výsledek byl nakonec 19:2 pro Břeclav. Dukla Trenčín měla kompletní družstvo ročníku 2005. Lvíčata vstoupila do hry tentokrát pasivně a soupeř je v první třetině jasně přehrál. Ani mocná stíhací jízda již k vyrovnání nevedla. Družstvo ale ukázalo bojovného ducha, což je do budoucna pro hráče v jejich dalším hokejovém růstu velmi důležité. Konečný výsledek utkání byl 10:7 pro Trenčín.

Mladší žáci

HC LVI BŘECLAV – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ 17:4.                                                                                                                  Od počátku utkání na ledě existoval víceméně pouze jeden tým. Břeclavská Lvíčata diktovala tempo zápasu a soupeř měl problémy opouštět vlastní obranné pásmo. Jelikož se domácím dařilo i střelecky, tak v polovině první třetiny bylo jasno o osudu celého utkání. Od poloviny utkání Břeclavští již kapku polevili, ale i tak si soupeř odvezl domů debakl.

Starší žáci

HC LVI BŘECLAV – HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ 4:7                                                                                  Starší žáci se stejným soupeřem odehráli v neděli vyrovnané utkání. Bojovalo se o každý centimetr ledu, na ledě se jiskřilo od spousty osobních soubojů. Po první části tak svítilo na světelné tabuli po zásluze skóre 1:1. Ve druhé části se začalo více vylučovat a hra byla stále více rozkouskovaná. Domácím se povedlo dvakrát vstřelit branku ve vlastním oslabení. Soupeř ovšem dvakrát dokázal vyrovnat. Na začátku třetí třetiny přišly černé chvíle a během pěti minut soupeř odskočil o tři branky.

Mladší dorost

HC LVI BŘECLAV – EC ZELL AM SEE 11:0                                                                                              Dorostenci se v sobotu představili poprvé v sezoně v domácím mistrovském utkání. Zell am See, které je v tabulce soutěže na posledním místě, naše hráče příliš neprověřilo. Na domácím hřišti Lvi vládli a po zásluze si do tabulky připsali další body za přesvědčivou výhru. Jejich vítězství bylo vyšperkováno i čistým kontem brankáře.