Mladí pákaři se dokázali prosadit

TVRDONICE – Desátý ročník mezinárodní soutěže Junior Visegrad Grand Prix se konal v sobotu ve Tvrdonicích.

Jedná se o soutěž určenou nejmladší kategorii pákařů, juniorům do 18 a do 20 let. Do místní sokolovny se sjeli nejlepší pákařské naděje z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Oddíl Armsport Kostice zde měl silné zastoupení v počtu 13 startujících. Tento oddíl se může v současné době pochlubit jednou z nejpočetnějších členských základen v ČR. Ale nejen počet členů přitahuje pozornost a obdiv ostatních oddílů, ale i dosahované výsledky. Z Tvrdonic si domů přivezli celkem dvanáct medailí.

Největšího úspěchu dosáhl Erik Galet, který v kategorii do 65 kg dokázal vybojovat zlatou medaili na pravou i levou ruku. Jeho tréninková píle a nadšení pro tento sport jsou obrovské. Stříbrnou medaili ve stejné kategorii na levou ruku vybojoval Jakub Malík a bronz získal Štěpán Ciprys. Na pravou ruku pak byl úspěšnější Štěpán, který obsadil druhé místo a Jakub získal místo třetí. Ve váze do 60 kg uspěl Jiří Trubač, který obsadil na pravou i levou ruku druhé místo. Bronzovou medaili v této kategorii vybojoval Robert Vala, a to na pravou i levou ruku. V kategorii do 80 kg se do finále probojoval Lukáš Svobodník, který na pravou ruku obsadil druhé místo, na levou získal bronzovou medaili. Bodovaná čtvrtá až sedmá místa ve svých kategoriích obsadili Tomáš Kubát, Zdeněk Žižlavský, Dominik Tuček, Lukáš Matuška, Patrik Hegnar, Štěpán Müller a Martin Slabý.

Nejvíce medailí z české výpravy vybojovala ve váze do 55 kg pákařka Sokola Podivín Michaela Jandová. Dvě stříbrné v kategorii do 18 let a dvě bronzové v kategorii do 20 let. Michaela byla jediným českým zástupcem, který využil možnost startovat ve dvou věkových kategorií.
Ve váze nad 55 kg vybojovala na levou a pravou ruku Denisa Kupková zlatou a stříbrnou medaili, Věra Mikulicová zlatou a bronzovou medaili a Darina Kupková stříbrnou a bronzovou medaili.

I když se závody pořádaly v České republice, největší zastoupení měla Slovenská republika. Slováci zvítězily ve většině z  předchozích ročníků a prvenství v hodnocení národů si nenechali ujít ani o tomto víkendu. Na druhém místě skončila reprezentace Maďarska před třetí Českou republikou a čtvrtým Polskem.