Mladí hokejisté měli úspěšný víkend

BŘECLAV (juh) – Mládežnické hokejové týmy Břeclavi byly o víkendu úspěšné, pouze v jednom utkání svému soupeři mladí Lvi podlehli.

V neděli se nejmladší hráči zúčastnili závěrečného turnaje Eurominiligy U10, který se konal v Ružinově. Z důvodu jarních prázdnin a chřipkové epidemie Břeclavané odjeli s nejmenším možným počtem hráčů a s jedním brankařem. I tak ale své soupeře jednoznačně přehráli.

HC LVI BŘECLAV – HKL BRATISLAVA 10:6. Od začátku měli břeclavští hráči nad soupeřem herně navrch a pouze díky brankaři hostů se Bratislava držela výsledkově v utkání. Břeclavští střelci se však nenechali odradit a na některé naše pohledné kombinace byl i výborný bratislavský brankař krátký.
HC LVI BŘECLAV – HK NOVÉ ZÁMKY 12:1. Druhé utkání proti Novým Zámkům následovalo hned po krátké přestávce, a tak bylo otázkou, zda kluci vydrží v tempu až do konce. Někteří měli navíc v nohách ještě náročné utkání ze soboty. Lvíčci ale začali aktivně, brzy vedli a utkání pohodlně kontrolovali.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – HC LVI BŘECLAV 5:1. Mladší žáci v sobotu nastoupili k dohrávce na ledě Valašského Meziříčí v počtu dvanácti hráčů, soupeř jich měl na soupisce dokonce jen deset. Přesto se utkání začalo ve vysokém tempu. Břeclavští předváděli pěkný bruslivý hokej plný hezkých akcí. Avšak v koncovce selhali, naopak Bobři, kteří hráli hokej účelný, každou chybu potrestali.
HC LVI BŘECLAV – MBK VYŠKOV 9:1 ( 2:0, 4:0, 3:1). Nedělní utkání bylo, co se týká břeclavské koncovky, úplně opačným extrémem. Lvi byli herně lepším týmem a zejména ve druhé části se prosadili i střelecky. Výsledkem bylo jednoznačné vítězství nad soupeřem, který je v tabulce nad Břeclaví.

HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – HC LVI BŘECLAV 3:7. Starší žáci se  po několika odřeknutých zápasech konečně sešli, i když ne ve zcela úplné sestavě. V sobotní dohrávce na ledě Bobrů se naši hráči prezentovali velmi dobrým kolektivním výkonem. Měli po celé utkání převahu, kterou ale na rozdíl od mladších žáků dokázali zužitkovat. Z Vaašského Meziříčí si tak domů odvezli zaslouženou výhru.
HC LVI BŘECLAV – HO HAMÍKOVO 9:1 ( 1:0, 2:1, 6:0). V neděli dobře naladění kluci chtěli svému soupeři z Hamíkova oplatit porážku z prvního vzájemného utkání. Velkou převahu ale Lvi dlouho nedokázali vyjádřit brankově. Vše se změnilo na počátku třetí části, kdy během minuty a čtyř vteřin dali Lvi tři branky a definitivně rozhodli.
 
HC LVI BŘECLAV – EC ZELL AM SEE 12:0. V sobotu se mladší dorostenci utkali s nejslabším účastníkem své skupiny a na ledě to bylo znát. Naši s chutí kombinovali a využívali prostoru a času, který jim soupeř na ledě nechával. I střelecky se jim dařilo a zápas byl tedy naprosto jednoznačný.
HC LVI BŘECLAV – EC VIENNA TIGERS/L.A STARS ST. PÖLTEN 4:4. V neděli přijel již soupeř kvalitnější, složený z hráčů dvou klubů – EC Vienna Tigers  a  kanadské hokejové akademie L.A Stars St. Pölten. Lvi se na ledě prvních deset minut hledali a vyrobili tři chyby, které soupeř využil na 100 %. Od 10. minuty utkání již naši začali postupně přidávat na tempu a nakonec se jim povedlo utkání srovnat.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …