Miloš „Mlha“ Uhrin odešel do mlhy…

Když se ztratí mlha, tak se většinou rozjasní a kam až oko dohlédne, i slunce zasvítí… Ne tak v tomto případě. Je smutno a prší. Pro nás, co jsme tě znali, je dost těžké si uvědomit, že jsi odešel. Nevím, jestli do nebe malířů, rybářů, věčných androušů, veselých cyklistů nebo hudebníků či do věčného nebeského Woodstocku, kde hrají všechny ty muziky, bez kterých jsi nedokázal žít… Jestli je pravda to první, tak jsem si jistý, že mnohé svou pozemskou tvorbou překvapíš. Budou hledět… Možná se tě už dnes tam nahoře vyptávají, jak že jsi to vlastně dělal. Jak jsi zahustil tiskařskou barvu pudrem? A ty jim to rád povíš, protože ani tu na zemi jsi nebyl skoupý na slovo a vůbec ne na přátele. Když jsi mi vykládal o svých kamarádech, měl jsem v tom trochu zmatek, jenže kdo by se v těch stovkách lidí taky vyznal – možná svatý Petr! Ale jestli ho tam Mlha někde potká, jako že musí, tak spolu proberou navijáky, pruty, návazce a nejlepší návnadu na candáty, taky mořský rybolov…

Přál bych ti stejnou umístěnku se všemi již odešlými kamarády z českého undergroundu, kde u jednoho stolu budete probírat všechny ty koncerty a fesťáky, co jste je v životě navštívili… Vaše vyprávění nebude brát konce. To je pro nebe příznačné, že je bez konce… Tam kam jsi odešel, štětce neschnou, terpentýn voní, deska, kterou si pustíš, nepřestane hrát, kolo šlape samo a splávek, na který se upřeně díváš, má permanentní záběr. Milo… už jsi v sedmém nebi.

P.S. Vyňato z Wikipedie a dle mého hovořící za vše

Mlha je oblak, který leží bezprostředně nad zemí a výrazně omezuje viditelnost na vzdálenost nižší než 1 km. Vzniká kondenzací vodní páry v přízemní vrstvě vzduchu. Skládá se z malých vodních kapiček nebo drobných ledových krystalků rozptýlených ve vzduchu. Mlha se od oblaků odlišuje pouze tím, že se dotýká zemského povrchu, zatímco oblak nikoliv.

kamarád a kolega z A6

Pavel Doležal

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Rakvice: divadlo – Moje bílá velryba

RAKVICE / sokolovna 31. 7. 2020 20:00 Divadlo KDEKOLI uvádí hru Moje bílá velryba Manželský …