Mikulovští Kohouti zahájili sezonu suverénně

SEDLEC (af) – V sobotu 28. 3. se konalo první soutěžní utkání roku 2015 nejvyšší tuzemské soutěže Rugby league. Mužstvo Mikulovských Kohoutů hostilo v Sedleci u Mikulova tým Dragons z Teplic.

Utkání začalo velkým tlakem Kohoutů. Během prvních deseti minut Kohouti nepustili Teplice z jejich půle a navíc položili hned třikrát. Z toho ve dvou případech také přidali úspěšnou konverzi, což vedlo k rychlému vedení 15:0. Teplice se dokázaly z úvodního šoku oklepat a přidaly na tempu. Tady se ale ukázala opravdu dobrá defenzíva Mikulova, která dokázala zastavit nájezdy Teplic aktivní obranou. Bez rozdílů se všichni hráči pouštěli do skládek a bojů o každý metr hřiště.
Teplice ovšem dokázaly snížit. Mikulov ale zařadil vyšší rychlostní stupeň a skóre se od té doby posouvalo víceméně už jen jedním směrem a utkání nakonec skončilo vysokým vítězstvím Mikulova 54:14. Za Rooster Mikulov skórovali téměř všichni hráči základní sestavy. Po hattricku si připsal Otto Friedl a Karel Opravil.
Hrající trenér Kohoutů Petr Šedina byl po zápase spokojený a ocenil týmovou hru a obětavost všech hráčů. „Ano, byly tam chyby, ale na nich zapracujeme,“ nechal se slyšet. „Všichni dneska jezdili po zadku, neutekl nám začátek zápasu jako obvykle a jsem rád, že si hráči vzali k srdci to, co jsem jim říkal před zápasem. Byli jsme jako jeden muž,“ dodal. Při otázce, zda by přece jen nemohl někoho vyzdvihnout za dnešní výkon, se zamyslel a řekl: „Zdeněk Klečka. Spousta černé práce, které odvedl jak v defenzívě, tak i v ofenzívě. Bez takových hráčů se zápasy jen těžko vyhrávají. Hrál úžasně, s velkou chutí a zaujetím. Ale znovu chci podotknout, že každý Kohout dneska makal, a proto je výsledek, jaký je.“