il.foto: www.palava-lva.cz

Mikulov hostí mladé klavíristy

MIKULOV  –  Mikulovským zámkem se ode dneška do 11. května bude linout zvuk klavíru.

Mladí nadějní hudebníci se zde setkají na mezinárodní klavírní soutěži Klávesa 2014. „V Mikulově se tato výjimečná hudební událost koná již druhým rokem. Původně se soutěž odehrávala v prostorách broumovského kláštera a nesla také jméno Broumovská klávesa. Vzhledem k tomu, že podmínky pro takovýto druh soutěže nebyly v Broumově ideální, rozhodli se pořadatelé přemístit akci do Mikulova,“ řekla za mikulovské organizátory Markéta Kubínová ze Základní umělecké školy.

Celá soutěž je veřejná a mladí klavíristé se představí v zámeckém sále. V neděli 11. května také proběhne koncert vítězů.

„Na soutěži je kromě samotných účinkujících, kteří přijedou jak z České republiky, tak ze Slovenska, Číny, Koreje, Německa, Bulharska Rakouska, Polska či Ruska, velmi výjimečné složení poroty. V ní usednou uznávaní profesionálové a vítězové soutěže tak dostanou příležitost vystoupit na velkých profesionálních pódiích, které z velké části zaštiťují právě porotci,“ upřesnila Markéta Kubínová. Ředitelem soutěže je vynikající český pianista Ivo Kahánek.

(js)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …