il. foto: www.palava-lva.cz

Mikulov a Mikulovsko se dnes představí na veletrhu REGIONTOUR 2015

Mikulov -Dnes začíná v Brně veletrh cestovního ruchu GO a Regiontour 2015. Navštívit jej můžete až do neděle. Se svou nabídkou se zde představí i Mikulov a Mikulovsko, a to v pavilonu P na stánku č. 050 v rámci expozice Jihomoravského kraje.

První veletržní den proběhne také tisková konference pro novináře a odbornou veřejnost. „Představíme zde především novinky, ale i stálice kulturní a turistické sezony letošního roku včetně Pálavského vinobraní a Mikulovského výtvarného sympozia,“ řekla ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová, Marcela Koňáková.

Na konferenci vystoupí také ředitel Regionálního muzea v Mikulově Petr Kubín a představí novinky výstavní sezony. Tím největším lákadlem roku 2015 bude dokončená rozsáhlá obnova teras a barokní zahrady v zámeckém areálu. Na podzim pak bude v Pavlově otevřen nově vybudovaný archeologický park, který připomene paleolitické sídliště.

Město Mikulov pro letošní rok připravilo dva nové turistické cíle. Jedním je obnovený pruský hřbitov a druhým zrekonstruovaná zvonice a kaple Svatého Šebestiána na Svatém kopečku.
„V uplynulém roce proběhla částečná rekonstrukce těchto dvou nejvýznamnějších objektů křížové cesty na Svatém kopečku a v polovině letošního roku budou opravy hotové. Ve zvonici pak vznikne expozice o historii křížové cesty a Mikulova,“ řekla manažerka projektu Kateřina Korandová z odboru rozvoje a živnostenského podnikání Městského úřadu v Mikulově. Součástí projektu je také vybudování Naučné stezky Svatý kopeček v Mikulově, která se napojí na již vybudovanou naučnou stezku Po stopách novokřtěnců.

Prezentace na tiskové konferenci připravili i moderní areál vodních sportů Wake Park Merkur z Pasohlávek a společnost Pavlof. Ta v letošním roce zahájí provozu v nově vybudovaném komplexu U Venuše v Pavlově. „Ve zrekonstruovaných sklepích z 18. století vznikne Pálavská galerie vín s nejlepšími víny oblasti, degustační místností i prostorem pro výstavy,“ řekl majitel společnosti Zdeněk Janeček.
(js)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …