Meditrina podruhé zvolí vítěze vinařské soutěže ve Velkých Pavlovicích

VELKÉ PAVLOVICE / Sokolovna / 5. 3. 2016 – 19 hodin.

Mezinárodní soutěž vín Meditrina vstupuje do svého druhého ročníku. Vína, hodnocená degustátorkami, se utkají 5. března 2016 ve Velkých Pavlovicích. Soutěž doprovází společenský večer.

Meditrina dostala svůj název podle římské bohyně zdraví a vína a její organizátorky si daly za cíl spojit profesionálky vinařského oboru, aby představily svoji práci a vytvořily možnost profesního setkávání. Do loňského ročníku vinaři přihlásili 220 vzorků vín a jejich ohlas potvrdil, že ženy jsou v dnešní době respektovanými odbornicemi tohoto oboru. Členky komise svým výsledným hodnocením jednoznačně vyvrátily předsudek, že ženy preferují spíše sladká vína.

Letošní ročník opět zahrnuje dopolední odbornou část, kdy členky komise hodnotí přihlášená vína. Večer je slavnostní vyhlášení, spojené se společenským programem. „ I když je naše akce spojována s ženami, společenský večer určitě není určen jenom jim. Je to příležitost nejen poznat soutěžní vína, ale také si zatančit a přijít se bavit,“ říká hlavní organizátorka Meditriny Pavla Škrabalová. Večer se pořádá opět v Sokolovně ve Velkých Pavlovicích.
Večerem provází Junior Band Jaroslava Krčmáře, budoucí absolventky oboru oděvního designu z brněnské Střední školy umění a designu představí své modely na módní přehlídce. Kromě možnosti degustace všech hodnocených vín bude na programu ukázka společenských i latinsko-amerických tanců taneční školy Novosádových z Nových Bránic, ochutnávka vinných specialit a na své si přijdou i dámy při prezentaci kosmetiky. Organizátoři připravují také charitativní projekt a jednají o spolupráci s dobročinnými organizacemi. Akce se koná za podpory Vinařského fondu, Vína z Moravy, vína z Čech a Vína na dotek.

Zdroj: www.meditrina.cz

meditrina-plakat

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Byli jste svědky kolize?

BŘECLAVSKO: Poblíž Velkých Pavlovic došlo k nehodě autobusu a nákladního automobilu.  Břeclavští policisté vyšetřují dopravní …