Marek Göndör (*1999 / 186cm / 80 kg)

Marek Göndör obránce z týmu břeclavských Lvů bude v příští sezóně hrát inline hokej ve Francii

Marek Göndör (*1999 ) – odchovanec břeclavského hokeje a nynější obránce břeclavských Lvů bude v příští sezóně hrát inline hokej ve Francii.
Hokeji se v Břeclavi věnoval od dětství. Prošel všemi kategoriemi v Břeclavi až do mužů. Marek narozený v roce 1999 druhým rokem nastupoval v krajské lize mužů stále za klub HC Lvi Břeclav.

Za Břeclav hrál i 1. Olomouckou ligu v inlinu a v inlinu také reprezentoval Českou republiku na mistrovství Evropy v kategorii U18 a na mistrovství světa v kategorii U20.
V letošní inlinové sezóně hrál za Mission Roller Brno, se kterými vypadl v osmifinále, ovšem během toho stihl odmaturovat na střední průmyslové škole.

V další sezóně Marek nebude oblékat břeclavský dres, neboť se rozhodl vydat cestou inlinového hokejisty a to ve francouzském Bourges (club roller hockey bourges). Neodjíždí  jako první břeclavský hráč do Francie.

Inline ve Francii již dříve hrál současný trenér mládeže  Filip Hrbatý a s francouzským družstvem z města Rouen vybojoval titul mistra Francie. Věříme, že i tým jehož součástí se stane i MarekGöndör bude tak úspěšný.

Město Bourges [búrž] s 66 071 obyvateli je historicky významné město ve Francii v regionu Centre-Val de Loire na soutoku řek Auron a Yèvre, asi 200 km jižně od Paříže a téměř přesně v geometrickém středu Francie. Je hlavním městem departmentu Cher a bývalé provincie Berry, sídlem arcibiskupa, vysokých škol a hudebních institucí. Zázemí pro inline hokej je zde velké a po jeho návratu věříme, že všechny zkušenosti pomůže spolu s trenérem Filipem Hrbatým zúročit u břeclavských Lvů, kteří si v inline mládeže vedou v republikových soutěží dobře.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Aktivity nebyly pohádkově ziskové

Z regionu: Muž z Brněnska ztratil běhen během půl roku skoro dva milióny korun.  Půl …