Majiteli mizelo auto před očima. Ujížděl mu s ním důchodce.

Břeclav – Jako v akčním filmu si zřejmě připadal majitel osobního vozidla Fiat Brava, kterému začalo odstavené auto mizet před očima.

Včera před polednem zaparkoval svůj vůz u nábřeží na ulici U Stadionu v Břeclavi, kde prováděl spolu s dalšími kolegy stavební úpravy. Z auta si vzal nějaké věci a nechal klíče ve dveřích u spolujezdce. Vzhledem k tomu, že i s dalšími pracovníky postával poblíž, nenapadlo jej, že by do auta mohl někdo nasednout. A stalo se…

Majitel najednou uviděl, že se fiat rozjel a mizí směrem ke křižovatce u soudu. Spolu se svým přítelem se rozběhli a snažili se vozidlo dohonit. To se jim podařilo až ve chvíli, kdy zloděj musel zastavit za dalšími auty na červené. Oba na něj křičeli, aby z vozidla vystoupil, ale to se „novému majiteli“ evidentně nechtělo. Na výběr ovšem šanci nedostal! Jeden z pronásledujících mužů rychle nasedl dozadu a přinutil řidiče zastavit. Zloděj tušil, že je zle, a tak se snažil z auta alespoň utéci. Rozběhl se směrem do centra města, ale daleko neutekl. Rozruch, který se v tu chvíli odehrál, vtáhl do děje i další kolemjdoucí. Ti utíkajícího muže zastavili a následně předali přijíždějící hlídce.

Překvapujícím zjištěním bylo, že se krádeže nedopustil žádný zkušený zlodějíček, ale 69letý důchodce, který procházel kolem auta, a to se mu velmi zalíbilo. Když zahlédl klíče ve dveřích, chopil se příležitosti a chtěl se s autem projet Břeclaví. Jeho dobrodružná cesta však brzy skončila. Na policejní stanici kolegové provedli prvotní úkony a o zadržení informovali státního zástupce. Podezřelý muž se teď bude zpovídat z neoprávněného užívání cizí věci. Majitel kromě nepříjemného zážitku bude muset vozidlo opravit. Při pronásledování totiž auto najelo na vysoký obrubník, který poškodil spodní práh.
por. Mgr. Kamila Haraštová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Na charitu nevybírali

BŘECLAVSKO: Podvodníci obrali vstřícnou seniorku o hotovost a šperky.  S prosbou o podporu stavby nového domu …