Lvice zahájily sezónu 2019 / 2020 drtivou výhrou

Břeclavské Lvice se poprvé představily v úvodním zápase  sezóny 2019/2020 na domácím ledě ve Fosfa Aréně i s několika posilami a čerstvou reprezentantkou kategorii U16.

HC Lvi Břeclav : HC Cherokees 12 : 2  (3:0, 5:1, 4:1)

Sestava Lvice: Kocmanová – Bartalová, Duroňová, Zálešáková, Mikuličová – Vališová, Prokopová, Hrdinová, Buociková, Glosíková, Sadílková, Raclavská, Dobrovolná, Zoubková

Sestava Cherokees: Krejčová – Wolfschützová, Šantorová, Bubíková A., Šlanhofová – Vallová J., Sáňková, Bušová, Světinská, Nešpůrková, Vallová N., Zábojová, Bubíková Z.

Branky: 17. Duroňová (Sadílková, Glosíková), 19. Prokopová (Duroňová), 19. Sadílková (Glosíková), 21. Glosíková, 27. Hrdinová, 31. Glosíková (Zálešáková), 38. Bartalová (Hrdinová, Prokopová), 40. Raclavská (Bartalová, Dobrovolná), 50. Vališová (Hrdinová), 51. Duroňová (Buociková), 53. Hrdinová, 54. Mikuličová (Sadílková) – 36. Bubíková (Vallová N.), 49. Světinská

Vyloučení: 2:1   Využití 0:0,   Oslabení 1:0,  Průběh utkání: 6:0, 6:1, 8:1, 8:2, 12:2

V prvním zápase sezony se v dresu Lvic představilo hned několik nových tváří. Čerstvá reprezentantka T. Vališová, a ze Slovenska  L. Glosíková a A. Zálešáková. Všechny tyto nové hráčky se uvedly velmi dobrým výkonem.  Lvice vstoupily do utkání hladové po hokeji. Pauza již byla i na ně velmi dlouhá. Po úvodním asi minutovém oťukávání, přišel první tlak domácích hráček, když se hostující tým nedokázal téměř deset minut vymanit ze své obranné třetiny. Lvice ostřelovaly brankářku HC Cherokees, ale ta statečně odolávala. Po polovině první třetiny se začaly osmělovat i hostující hráčky a několikrát zahrozily z rychlých brejků. Konec úvodní třetiny byl opět ve znamení našeho tlaku a konečně se také povedlo skórovat. a to hned 3 x v průběhu dvou minut. Do šaten se tak šlo již se solidním náskokem.

Hned v první minutě druhé třetiny se publiku představila L. Glosíková, která krásnou individuální akcí zvyšovala na 4:0. Lvice si nadále udržovaly převaho a dosáhly v polovině zápasu na šesti brankové vedení. Následně ovšem trochu polevily v koncentraci, a po nedůrazu ve vlastní obranné třetině dovolily soupeřkám korigovat skóre. Drama se nekonalo. Lvice ještě stihly dát další dvě branky.

Třetí třetina byla opět ve znamení tlaku Lvic, a skvělého výkonu brankářky hostujícího celku. Těsně před půlkou třetí třetiny ovšem vznikla chyba na útočné modré Lvic, a samostatný únik potrestala hostující Světinská. Lvice reagovaly téměř vzápětí. Během 4 minut přidaly další čtyři branky. Začala to premiérovou trefou mezi ženami T. Vališová, následována S. Duroňovou, K. Hrdinovou a poslední střelkyní utkání B. Mikuličovou.

V prvním kole tedy pohodová výhra.

Příští neděli 15.9. jedou Lvice na led opětovného favorita soutěže Vsetína. Utkání začíná v 15:00 hod.