Lvi v sobotu na domácím ledě znovu bodovali

Filip Hrbatý

HC Lvi Břeclav : HC Štika Rosice  6 : 5 pp

V sobotu 16.11. přijely na břeclavský led Rosice, aby se mohly v dalším mistrovském zápase utkat s břeclavskými Lvy a to v rámci 11. kola Krajské Hokejové Ligy.

Do zápasu vstoupily lépe Rosice, které dokázaly během prvních čtyř minut připsat břeclavskému brankářovi Filipovi Královi hned 6 zásahů. Za to Lvi čekali na první střelu dlouhých 5 minut. To se projevilo i na výsledku, protože právě Rosice byly tým, který vstřelil první branku zápasu. Konkrétně v čase 6:45, kdy si břeclavský brankář vyjel na hranu pravého kruhu k rozehrávce, obhodil útočícího hráče, ale břeclavští se na ledě špatně domluvili a kotouč se po chvíli dostal až na hokejku soupeře, ten rychlou přihrávkou vyzval P. Říčku, který uklízel do prázdné brány vracejícího se Krále. Gól Štiky nakopl a nadále lvy přehrávaly. Například ve třinácté minutě si hosté vytvořili obrovskou šanci, kdy se jeden jejich hráč ocitl sám před břeclavským mužem v masce „Tyč-tyč a ven“… Branka tedy nepadla a pokračovalo se ve hře. I Lvi začínali mít více ze hry, třeba před čtrnáctou minutou mohl dorovnat Radim Lenkovič, trefil ale pouze tyč. Hra nabízela divákům spoustu šancí na obě strany. Více práce měl ale přeci jen břeclavský brankář. Další branku 1. třetiny vstřelily znovu Rosice, které v čase 15:09 zvyšovaly na 2:0. po tečované střele od modré čáry. Nic výraznějšího se v první třetině už nestalo a tak se do šaten odcházelo za stavu 2:0 pro hostující Rosice.

Do druhé třetiny vletěli Lvi jako tornádo a Rosice viditelně přehrávali. Břeclavský gólman si připsal druhý zákrok až po deseti minutách třetiny. První výraznější šanci si vytvořil břeclavský hrající trenér Filip Hrbatý dvě minuty po začátku se ocitl sám před bránou, ale trefil pouze beton rosického brankáře. Hned za minutu měl gólovou šanci na hokejce Tibor Sedláček, v samostatném úniku ale z úhlu přestřelil. Za dalších 30 vteřin obrana hostů znovu propadla a Michal Gabriška mohl vstřelil kontaktní gól, brankář hostů si ale poranil i s touto situací. Rosice byly ve velkém tlaku a v podstatě se od začátku druhé dvacetiminutovky nedostaly ze třetiny. To Lvům přineslo své ovoce v čase 23:28, kdy Marek Göndör střílenou přihrávkou od modré čáry vybídl Radka Zháňala, který uklidil kotouč do odkryté brány a ukončil gólové čekání Lvů v tomto zápase. To pochopitelně břeclavským hráčům přidalo síly a znovu na Rosice zatlačili. V průběhu dalších pěti minut si hosté připsali jedinou střelu, zato domácí jich měli hned šest. Ani to ovšem nepomohlo k dorovnání, naopak v čase 32:05 se vytvořil nepřehledný chumel před břeclavskou bránou, brankář zvládl zneškodnit první dorážky, najednou se posunula branka, přerušila se hra a za ležícím obráncem a brankářem se v bráně objevil puk, který Štikám zajistil už třetí gól. Rozhodčí se ještě rychle poradili, ale branku uznali. Za necelé dvě minuty se po trochu sporné situaci odebral na trestnou lavici břeclavský Roman Průdek, který si dvě minuty počkal a po ukončení trestu vyjel z trestné lavice přímo do brejku. K zakončení se ale nedostal, protože byl faulovaný dobruslujícím obráncem Rosic. Následovalo trestné střílení, které břeclavský útočník zkušeně proměnit a pomohl tak svůj tým znovu nakopnout. Radost břeclavanů ale nevydržela příliš dlouhou, protože už za necelé dvě minuty, konkrétně v čase 37:29, Rosice z dorážky zvládly znovu navýšit své vedení. Lehce rozhození Lvi se už jen soustředili aby do konce třetiny nedostali další gól a za stavu 4:2 pro štiky odcházeli do šaten.

Poslední třetina začínala volněji a oba týmy hrály opatrný hokej. Lvi byli příliš často na trestné lavici a v čase 46:56 na to také doplatili. Pátý gól Rosic inkasovaný v oslabení, byl pro břeclavské hokejisty studenou sprchou, takže bylo potřeba si vzít Time-out. Ten pomohl, protože už za necelé tři minuty skóroval Filip Hrbatý, který započal skvělý obrat Lvů. Další výraznější šanci měli Lvi za pět minut, kdy obránce Marek Göndör střelou od modré čáry prověřoval maskovaného muže v zeleném dresu. Ten střelu zastavil, ale propadla mu a puk se ocitl osamocený pár centimetrů od brankové čáry. Do dalšího gólu Lvů chybělo málo, ale více štěstí měly v tu chvíli na svých hokejkách Rosice, které uklidily kotouč do bezpečí. O 30 vteřin později se Lvi přeci jen dočkali, když Michal Gabriška tvrdou střelou z úhlu využil přesilovou hru. Šest minut před koncem se divákům ukázal obránce Marek Papp, který útok hostů zastavil nádherným a tvrdým hitem, kdy si nechal hráče s pukem překulit přes záda. Jen za malou chvíli se mohli břeclavští fanoušci opravdu radovat, protože Radek Zháňal nekompromisně zavěsil a připsal si tak už druhou branku zápasu. … popsal tento moment Filip Hrbatý. Stav byl tedy najednou 5-5. Břeclavští mohli přidat i další branku, například tři minuty před koncem Radim Juránek, který po přečíslení dva na jednoho netrefil puk tak jak by si představoval. Stejně tak Radim Lenkovič, který se chvíli před koncem ocitl v úniku sám před brankářem Rosic, bohužel ani tento pokus neprošel a tak se šlo do prodloužení.

Prodloužení břeclavští umí. Za celou sezónu v něm ještě neprohráli. A ani dnešek nebyl výjimkou, pouhých 57 vteřin stačilo domácím, aby zápas ukončili. Postaral se o to Filip Hrbatý, který po přihrávkách Marka Pappa a Radima Lenkoviče dokončil skvělý obrat břeclavských Lvů a svým dnešním druhým gólem zápas ukončil.

Lvi tak porazili Rosice za dva body v prodloužení.

Skóre:  Lvi 6 : 5PP Rosice

Počet střel: Lvi: 44(15, 20, 9) – Rosice:33 (14,8,11)

Vyloučení: Lvi: 9x (18min.) – Rosice: 6x (12min.)

Zblokované střely: Lvi :3 – Rosice: 3

Góly Lvů:  Zháňal Radek 2x,  Hrbatý Filip 2x,  Gabriška Michal,  Průdek Roman

Odkaz na fotogalérii ze zápasu, od Kamily Krutákové najdete zde:

ROZHOVORY:

Libor Kocúr – Hrající asistent trenéra

Shrnutí zápasu:

„Ze zápasu s Rosicemi máme další dva důležité body do tabulky.

První třetina nám nevyšla a soupeř nám v ní vstřelil dvě branky.

Ve druhé třetině už se naše hra zlepšila, jen nás trápilo neproměňování šancí.

V závěrečné třetině ukázali kluci sílu týmu a nepříznivý výsledek 2:5 srovnali na 5:5.

V prodlouženi se podařilo dokončit obrat v zápase.“

Filip Hrbatý – Útočník

1.Dnes jsi‘s připsal dvě branky a v prodloužení jsi rozhodl zápas. Cítil jsi se na ledě dobře?

Na ledě jsem se cítil dobře, až tak, že jsem přetahoval střídání a musel se ostatním centrům omluvit. Musím na tom zapracovat.

Dnes nás také hnali dopředu diváci, když dal Radek Zháňal gól na 5:5 měl jsem husí kůži z toho, jak lidi na tribunách zaburáceli. A taky samozřejmě z radosti. Byl to pro mě po delší době hodně silnej hokejovej zážitek.“

2.Rosice letos svými výkony překvapují. Co pro tebe bylo na jejich hře nejhorší ?

Kluci z Rosic nebyli žádní bruslaři, měli tam jen jednoho rychlíka, kterej nám párkrát ujel. Jinak hráli stojatej hokej. My jsme byli skoro celý zápas lepší, ale rozchytali jsme jim golmana a naše střely bohužel nebyly tak dobré, že by skončily v brance. Jinak jsme mohli vyhrát normálně ve hře velkým rozdílem.“

Roman Průdek – Útočník

1. V důležitý moment jsi proměnil trestné střílení, co sis v tu chvíli říkal?

„Chvíli před trestným střílením jsem byl vyloučen na 2 minuty za podražení takže jediná myšlenka byla proměnit nájezd, aby se náš tým dostal zpátky do hry a ja odčinil svůj dvouminutovy trest. Naštěstí se podařilo klukům oslabení ubránit a mě proměnit následné trestné střílení na které jsem si od prvního okamžiku věřil.“

1. Jak bys ohodnotil dnešní týmový výkon?

„Dnešní týmový vykon nebyl 50.minut hry vůbec dobrý. Zápas jsme sice vyhráli 6:5pp, ale ruku na srdce pokud chceme pomýšlet na play-off musíme tyhle domácí zapasy zvládat za 3 body. Opět jsme měli velice vlažný začátek utkání. Naštěstí jsme ukázali týmového ducha a i za nepříznivého stavu 2:5 10 minut před koncem jsme se semkli a zápas dovedli do prodloužení, kde jsme nakonec vybojovali bonusový bod za výhru v prodloužení… našim hlavním cílem je se probojovat do play-off nic jiného prostě nebereme!“

Další, mistrovský, zápas (venkovní) odehrají  Lvi v sobotu 23.11.2019 v 17:00 s SKMB Boskovice.

Instagram: hc_lvi_breclav

Facebook: Břeclavský hokej