Lvi se z Kroměříže vracejí s prázdnou

Oslabená sestava Lvů vyhořela na ledě Kroměříže. Stále si však drží 4. místo tabulky.

Důležitý souboj. Kroměříž se nachází hned na pátém místě. V dnešním utkání měla Kroměříž výhodu domácího prostředí, které je pro břeclavské podobně nepříjemné, jako břeclavská plocha pro Hanáky.

Průběh zápasu

Utkání začali lépe domácí, kteří měli více ze hry a ukazovali chtíč dnešního vítězství. I přes skvělé zákroky břeclavského brankáře Michálka se domácí přeci jen prosadili. V čase 12:13 otevřel skóre utkání R. ŠŤASTNÝ. Hra Lvů nebyla ani zdaleka ideální, stav po první třetině však byl velmi těsný.

Do druhé třetiny vstoupila obě mužstva podobně. Nejistá hra břeclavských však byla brzy potrestána, kdy již po 47 vteřinách zvyšoval J. JELÍNEK. Poté se hra malinko zklidnila, avšak jen na chvíli. Brankový účet se otevřel v polovině utkání. Nejdříve třetí branku Kroměříže přidal J. JERGL. To však probralo také Lvy a do minuty už lovil puk ze sítě také domácí brankář. Souhru SVOBODA – SEDLÁČEK – JURÁNEK zužitkoval třetí jmenovaný. Stav ve 30 minutě tak byl 3:1. Ve 33. se však znovu rozezněla gólová siréna, kdy na neštěstí J. MOREV zvyšoval náskok Hanáků. Zdálo se, že ze druhé třetiny to bude již vše, znovu se však prosadila stejná lajna domácich, čísla 2, 3 a 7 (tedy opět MOREV) 27 vteřin před koncem druhé třetiny zvyšoval na 5:1.

Začátek třetí části byl velmi divoký a diváci, kteří se zdrželi v bufetu přišli o několik branek. Ihned v úvodu se prosadil břeclavský útočník Radek ZHÁŇAL. Radost mu však vydržela pouhých 19 vteřin, kdy Lvi znovu inkasovali. Do minuty se však opět prosadila břeclavská sedmnáctka a Radek ZHÁŇAL si připsal druhou branku utkání. Čas 41:34, stav utkání 6:3. Také u domácích pálilo číslo 17., J. MATĚJKA se ve 47. minutě již podruhé prosadil. Nápor Kroměříže pak přišel ještě v samotném závěru, kdy necelé čtyři minuty před koncem osmým gólem navyšoval F. LACIGA. Konečné skóre 9:3 se pak stanovilo pouhou vteřinu před koncem. Poslední branku utkání si v čase 59:59 připsal P. Zavřel.

Lvi se tak z ledu žlutočerných vracejí s prázdnou.

Hodnocení

Po utkání nám poskytl ohlas dvougólový Radek Zháňal:

„Domácí na nás od začátku vletěli, což se dalo čekat a my jsme byli jako kdybychom jeli na výlet. Po první třetině to mohlo být třeba 5:0, kdyby nás Pepa (Josef Michálek) nepodržel. Bohužel jsme se uspokojili tím, že je to pouze 1:0 a hru jsme nezlepšili a dopadlo to takto. Výsledek zápasu nevznikl jenom dneska, ale už před třemi týdny. Poslední dva domácí zápasy jsme nehráli dobře a troufnu si říct, že vyhráli se štěstím. Ve zkratce jsme sem dnes jeli s tím, že nás je (pouze) 12 a že zkusíme něco uhrát.

Nerozumím „systému“ Břeclavského hokeje. Když jsem já hrál dorost nebo juniorku, tak neexistovalo, že jede 12 hráčů A-týmu na zápas. Vždy se to doplnilo mladýma klukama. Není možné, abychom začátek sezony hráli na 4 lajny a dnes museli jet kluci, co jsou nemocní nebo zranění, abychom to vůbec odehráli…“

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína. 15. kolo

HK Kroměříž  – HC Lvi Břeclav   9 : 3

Hráči

HC Lvi Břeclav         Michálek,  – Chlubna, Dora, Göndör, Čápek , Papp, Průdek, Gabriška, Svoboda,  Zháňal, Lokaj, Juránek, Sedlářek, Kocúr

HK Kroměříž             Fajgl (Strašák), – Osina, Vávra, Šťastný, Holík, Nesrsta, Jergl, Laciga, Jelínek, Morev, Zavřel, Hubík, Matějka, Světlík, Blinka, Dufek, Knápek

Statistiky utkání

Branky a nahrávky             12:13 Šťastný (Matějka,Holík 5/5), 20:47 Jelínek (Blinka, Zavřel 5/5),  29:38 Jergl (Zavřel, Blinka 5/5), 33:17 Morev (Osina, Laciga 5/4),  39:33 Morev (Osina, Laciga 5/5), 40:56 Matějka (Světlík 5/5), 47:01 Matějka (Holík, Hubík 5/5), 56:08  Laciga (5/5), 59:59 Zavřel (Morev, Jelínek, 5/5), – 30/11 Juránek (Sedláček,Svoboda 5/5) , 40:37 Zháňal (5/5), 41:34 Zháňal (5/5)

Brankaři                                Fajgl – Michálek

Vyloučení                             3 : 4

Průběh zápasu                   3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2 6:3, 9:3

Příští zápas odehrají Lvi na domácím ledě soupeře. 16. kolo ligy přivede do Fosfa arény Uherský Brod.

Utkání začíná v sobotu 18.12. v 17:00.