Lvi s přehledem zvládli první přípravné utkání

Filip Hrbatý

První přípravné utkání odehráli Lvi s týmem z okresní ligy HC Piráti Olomouc. Šlo opravdu o přátelské utkání, po kterém následovalo posezení obou týmů v lednickém sklípku.

Soupeř dojel v menším počtu hráčů, proto byli povolání lví dorostenci a junioři, kteří doplnili sestavy na obou stranách.
Za domácí Lvi nastoupil Dominik Havlát (2002) a za Olomouc Albert Schweitzer (2002), Patrik Kunc (2003), Zdeněk Ambrož (2003) a Tomáš Havelka (2003).

Rozhovory najdete níže.

V první třetině se první prosadili břeclavané, Olomouc se ale nedala a za chvíli srovnala na 1:1. Pak už na ledě úřadovali domácí. Olomouc se prosadila ještě dvakrát ke konci druhé třetiny, ale na výhru to nestačilo. Břeclavští Lvi zvítězili výsledkem 12:3 a ukázali tak sílu krajské ligy.

Po zápase proběhlo společné focení a večer pokračoval mimo led.

Odkaz na fotogalérii ze zápasu od Kamily Krutákové najdete zde na:

ROZHOVORY s mladou pěticí břeclaváků.

Dominik Havlát (*2002)

Druhý zápas za muže, jak jsi se cítil? Bylo to lepší než poprvé?

„Byl to skvělý pocit si zase zahrát za muže. Cítil jsem se velice dobře, ale i menší nervozita tam byla.

Tak rozhodně to bylo lepší než poprvé, i proto, že minule byl o dost silnější soupeř.“

Jako jediný z pěti mladých si hrál na straně Břeclavi, byl jsi za to rád?

„Mělo to své pro a proti. Bylo skvělé si zahrát za domácí tým, ale zase hrát proti břeclavským mužům, se jen tak nepoštěstí.“

Albert Schweitzer (*2002)

Jaké největší rozdíly vidíš mezi hokejem juniorů a mužů (I když se dnes hrálo „bezkontaktně“)?

„Mužský hokej je určitě rychlejší, není pak tolik času na přemýšlení a je potřeba hrát jednoduchý systém hry.

Je pravda, že se nehrálo kontaktně, bylo by to určitě taky jiné, ale bylo to přeci jen přípravné utkání.“

Cítil jsi se na ledě dobře?

„Cítil jsem se parádně, máme to za odměnu, která pramení z poctivé docházky a odehraných zápasů za juniory.“

Patrik Kunc (*2003)

Jak jsi se dnes na ledě cítil?

„V zápase jsem se cítil velice dobře, za což vděčím svým břeclavským spoluhráčům a olomuckým chlapům, kteří nas hned vzali do party.

Chtěli jsme břeclavské muže trochu potrápit. To se nám podařilo snad aspoň první dvě třetiny.“

Dal jsi první branku Olomouce, jaké to bylo dát v zápase gól břeclavskému golmanovi?

„Gól byl pro mě opravdu zvláštní. Byl to snad můj první gól, ze kterého jsem se neradoval. Naštěstí se jednalo jen přátelský zápas a i přes vysokou výhru břeclavských hráčů, jsem si zápas náležitě užil.“

Zdeněk Ambrož (*2003)

První start mezi muži? Jaký to byl pocit?

„Pocit to byl úplně super, jsem rád, že jsme dostali takovou šanci.“

Dal jsi jednu ze tří branek Olomouce, jaké to bylo, když jsi vstřelil gól do břeclavské brány?

„Byl to dobrý pocit, ale přece jen bych tu branku dal radši za Břeclav, do Olomoucké branky.“

Tomáš Havelka (*2003)

Jaký vidíš největší rozdíl mezi hokejem dorostenců a mužů (ikdyž se dnes hrálo „bezkontaktně“)

„Největší rozdíl vidím asi v rychlosti hokeje a taky větší jednoduchosti hry.“

Jak bys zhodnotil dnešní zápas?

„Zápas bych zhodnotil jako skvělou zkušenost. Myslím si, že jsme se jako mladší ve hře neztráceli a dostali jsme se rychle do hry.“

Další přípravný zápas (venkovní) odehrají Lvi ve středu 28.8.2019 se slovenským druholigovým týmem HK 91 Senica.

Istagram:       hc_lvi_břeclav

Facebook:     Břeclavský hokej