Lvi porazili lídra tabulky a z Boskovic si tak odváží 3 body

Filip Hrbatý

Muži vyjeli v rámci 12. kola ligy do Boskovic, které se nacházely na úplném čele tabulky a před tímto zápasem měly na svém kontě pouze dvě prohry. Lvi přidali třetí!

Aktivněji začaly domácí Boskovice, poháněné svými fanoušky, kteří celý zápas usilovně fandili a spolu s více jak sto padesáti dalšími diváky vytvářeli hráčům pěknou atmosféru.

Byly to právě Boskovice, kdo otevřel v čase 5:46 skóre utkání, když střelu od modré tečoval boskovický útočník Stehlík mezi nohy břeclavského brankáře. Domácí hráli v okleštěné sestavě, které nepomohla ani devátá minuta utkání, kdy se po střetu dvou hráčů složil k zemi jeden boskovický hráč, který nedohrál utkání. Další nepříjemnost pro červenobílý tým přišla v čase 11:14, kdy Bronislav Čápek srovnal stav utkání a dodal lvům další impulz. I přes tabulkový nepoměr týmů se hrál celkem vyrovnaný hokej. Víc ze hry měly ale asi přeci jen Boskovice, které se tři a půl minuty před koncem první třetiny zvládly dostat znovu do vedení, když Jan Sokolík z úhlu trefil levý rožek břeclavské brány. Nic výraznější se už nestalo a do šaten se tak šlo za stavu 1:2 pro Boskovice.

Druhá dvacetiminutovka začala lépe pro Lvy, kteří zvládli v čase 21:21 zásluhou Radima Lenkoviče dorovnat utkání na 2:2 (asistence: Filip Hrbatý a Bronislav Čápek). Hned za minutu dostali Lvi k dispozici přesilovou hru, ve které si zvládli postupně vytvářet stále větší tlak. Dvě vteřiny po uplynutí trestu už byl, zásluhou Vojtěcha Svobody a poctivého důrazu před brankou, stav 3:2 pro hostující tým(asistence Filip Hrbatý a Radim Lenkovič). Pro mladého Vojtu Svobodu to byl první gól v dresu břeclavského A-týmu! Skvělý obrat Lvů pak dokonal Tibor Sedláček, který v čase 25:41 zvyšoval na krásných 4:2 pro Břeclav. Jen málo kdo asi čekal takovýto průběh zápasu. Další velkou šanci měl na své hokejce znovu břeclavský hráč, konkrétně Radek Zháňal, který mohl využít pěknou akci své lajny, bohužel však nevyužil možnost prázdné brány. Od poloviny zápasu se znovu ke slovu dostávaly domácí Boskovice, které si během následujících pěti minut mohly vzít vedení zpět, nejprve v čase 31:25 zvládl mezi břeclavskými hráči prokličkovat Štancl, který střelou přes obránce překonal mladého břeclavského brankáře a vrátil tak svůj tým znovu do zápasu. Další příležitost dostaly Boskovice za minutu, kdy se na trestnou lavici odebral břeclavský střelec  Michal Gabriška. V početní výhodě domácí zamkli břeclavské hráče ve třetině a vyslali na maskovaného muže v bráně několik střel. Žádná z nich ale neskončila v síti a Lvům se tak podařilo oslabení a tlak v něm ustát bez gólu. Za pouhou další minutu však byl ze zadu atakován náš kapitán Marek Papp, to se nelíbilo Marku Göndörovi, který to ukázal boskovickému hráči. „Na kapitána nám nikdo šahat nebude…“ řekl po zápase, pro rozhodčího to však znamenalo dvou minutový trest za napadení. Boskovice, tedy dostaly k dispozici další přesilovou hru. I v té si zvládli vytvořit tlak a pálit na našeho brankáře. Michal Martinčík, si ale poradil se všemi dalšími pokusy soupeře. Ještě než úplně vypršel trest Göndöra, se znovu vylučovalo, tentokrát na straně Boskovic, ani Lvi však svoji příležitost nevyužili a do šaten se tak po 40-ti minutách odcházelo za stavu 4-3 pro hostující břeclavský tým.

Možná, že se Lvi nechali trochu uklidnit výsledkem,  protože hned 37 vteřin po začátku poslední třetiny byl stav znovu vyrovnaný. Tomu řekl rázné NE Radim Lenkovič, který za pouhých 26 vteřin, svou druhou trefou tohoto utkání poslal tým břeclavských Lvů znovu do vedení. Asistenci si připsal Filip Hrbatý, pro kterého to byla už třetí v tomto zápase. Za dalších pět minut viděli diváci další přesnou trefu, nebyl to nikdo jiný, než Michal Gabriška, který navýšil náskok břeclavského výběru. Boskovice ale znovu zvládly dotáhnout na rozdíl jediné branky. Těžily z další přesilové hry, která jim v čase 49:51 přinesla zásluhou Benýška pátou branku. Stav byl tedy znovu o jeden jediný gól. Za dvě minuty si mohli lvi pojistit svůj výsledek, když se na trestnou lavici odebral mladý hráč Boskovic, J. Němec. Bohužel se však skóre navýšit nepovedlo a stav byl stále velmi vyrovnaný. „. Podle mě měli všichni stále v hlavě, že i bod by byl dobrý a tak nás nervozita a strach o výsledek a obdržený gól nesvazovala.“  řekl po zápase hrající trenér Hrbatý. Velikou příležitost dostali domácí až v závěru, kdy byl v čase 58:05 vyloučen břeclavský hráč. Boskovice odvolaly brankáře Chvátala a Lvi tak museli čelit těžkému závěru, v podobě oslabení 6 na 4. V tu chvíli se ukázal znovu skvělý týmový duch lvů, kteří statečně čelili mnoha střeleckým pokusům hostů. Asi největší šanci měl na své hokejce boskovický David Šebek, který se pár desítek vteřin před koncem ocitl sám před břeclavským brankářem Martinčíkem. S jeho střelou na lapačku si však mladý muž v masce poradil a Lvi se tak mohli radovat z veledůležitého vítězství za 3 body.

Dnešní první start za břeclavský A-tým mají za sebou tito hráči :

• hráč naší juniorky, mladý David Novosedlík.
  • dále pak nová slovenská posila kádru břeclavského A-týmu, obránce Patrik Rutkovský #5.

Druhý zápas na lavičce Lvů má za sebou i nový člen realizačního týmu, asistent trenéra Milan Novosedlík.

Skóre: Lvi  6 : 5  Boskovice

Počet střel: Lvi: 38 (15, 14, 9)   Boskovice  : 52 (19, 18, 15)

Vyloučení: Lvi: 4x (8 min)  –   Boskovice: 3x (6 min)

Zblokované střely: Lvi: 4 –    Boskovice : 3

Góly Lvů: Lenkovič Radim 2x,  Čápek Bronislav,  Svoboda Vojtěch,  Sedláček Tibor,  Gabriška Michal

Odkaz na fotogalérii ze zápasu, od Petra Nečase, najdete zde:

ROZHOVORY:

Filip Hrbatý – Hrající trenér

Shrnutí zápasů:

„Do zápasu jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. I jeden bod by pro nás byl cenný proti takovému soupeři venku. Naopak v Boskovicích se nám v minulosti docela dařilo.

Zápas to byl vyrovnaný a rozhodlo to, že jsme od druhé třetiny vedli aspoň o gól. Podle mě měli všichni stále v hlavě, že i bod by byl dobrý a tak nás nervozita a strach o výsledek a obdržený gól nesvazovala a proto jsme už Boskovice k ničemu k závěru nepustili a když přece jen našli v naší obraně nějaké okénko, tak nás v zadu jistil skvěle chytající mladý gólman Michal Martinčík“.

Michal Martinčík – Brankář

Jak bys zhodnotil dnešní utkání, do které jsi nastoupil jako jednička?

„Utkání nejen já, ale asi celý tým hodnotíme určitě pozitivně. Na ledě prvního týmu tabulky je každý bod dobrý a my si dnes odvážíme všechny tři.

Musím všem hodně poděkovat, dneska mi na ledě dost pomohli a podrželi mě.“

Jak jsi se cítil před a pak po vyhraném zápase?

„No… před zápasem to v šatně v určitém ohledu pro mě nebylo úplně ono, do zápasu jsem se musel opravdu koncentrovat, chtěl jsem pro to udělat prostě vše.

A pak když zazněla siréna a všichni se ke mně jeli radovat, to byla samozřejmě záplava radosti, i pro takové chvíle stojí za to ten náš hokej hrát.“

Co sis myslel u posledního zákroku, kdy na tebe za stavu 6:5 chvíli před koncem jel David Šebek?

„Samozřejmě v podvědomí jsem měl, že to bude zákrok jakoby za bod. Ale nemyslel jsem nato, bral jsem to prostě jen jako další střelu. Věřil jsem si, že ji chytnu a naštěstí se to povedlo.“

David Novosedlík – Útočník

1. První zápas za břeclavský A-tým, jak jsi se na ledě cítil?
    Cítil som sa dobre, chlapi ma medzi seba vzali ako spoluhráča a dávali mi veľa priestoru na hru, za čo im ďakujem.“

1. Co pro tebe byl v dnešním zápase největší problém?

„Najväčší problém pre mňa bol asi post krídla, pretože som viac zvyknutý hrať ako center, takže môj pohyb na ihrisku nebol zo začiatku najlepšie.“

1. Jak bys ohodnotil svůj dnešní výkon a hru celého týmu?

„Ako by si ohodnotil svoj dnešný výkon a hru celého tímu?

Myslím, že všetci sme chceli to isté, a tiež sa nám to podarilo, vďaka tímovému výkonu.

Čo sa ma týka, do budúcich zápasov musím určite zapracovať na koncovke.“

Patrik Rutkovský – Obránce

1.Jak se ti hrál první zápas za nový tým?

Prvý zápas za nový tím sa mi hral výborne. Borci ma podržali a to mi dosť pomohlo. Aj keď sme po prvej tretine prehrávali, tak som si verili, že to dokážeme otočiť, keď budeme hrať svoju hru.“

1. Jaké jsi měl pocity před utkáním, když tvůj první zápas, byl proti prvnímu týmu v tabulce?

„Moje pocity bol zmiešané a nevedel som čo mám očakávať. Vedel som len, že Boskovice prehrali len dva zápasy a sú prví v tabuľke.

Mal som trochu obavy, ale ako sme išli na ľad, tak to opadlo a sústredil som sa len na zápas a na to, aby som urobil všetko pre tím a aby sme vyhrali.“

1. Jak se zatím cítíš ve svém novém působišti?

V novom tíme sa cítim super. S chlapmi je sranda. Keď je treba, pomôžu a je vidieť, že to funguje. Dlho som nebol v partii, kde každý s každým vychádza, navzájom sa podporujú a ženou dopredu.“

Další, mistrovský zápas bude ve znamení derby.

Lvi na svém ledě v sobotu 30.11.2019, v 17:00 přivítají blízký tým, SHKM Hodonín.

Instagram: hc_lvi_breclav

Facebook: Břeclavský hokej