Lvi podlehli na ledě Uherského Hradiště… podrobněji o sobotním zápase

Filip Hrbatý

Začátek utkání byl netradičně 18:15 a více jak stovka diváků mohla sledovat rychlejší nástup hostujících Lvů. Oba týmy hrály aktivní hokej, střel ale bylo méně. Domácí připsali první zákrok našemu brankáři až po třech minutách. Na druhou střelu čekali až do sedmé minuty. I přes to, to byli právě domácí, kteří se poprvé radovali ze vstřelené branky. Těžili z přesilovkového tlaku a v čase 12:37 M. Červenka otevřel skóre utkání. O dvě minuty později dostali přesilovou hru také Lvi, těm se bohužel dorovnat nepovedlo. Naopak i ze druhého gólu zápasu se radovali domácí. V čase 17:26, se od betonu Filipa Krále odrazil puk mezi kruhy na P. Procházku, který střílel do prázdné brány. Stav byl tedy 2:0 pro Uherské Hradiště. Toto skóre vydrželo až do konce první třetiny.

Druhá třetina nabídla Lvům další přesilovou hru. Břeclavané měli tedy znovu svižný nástup, bohužel ani tentokrát se hráčům ve žlutých dresech nepodařilo skórovat. To domácím evidentně přidalo sebevědomí, protože se jim dařilo Lvy začít přehrávat. V čase 24:21 mohli navýšit už na 3:0, u odkryté brány však trefili pouze tyč. Nepříjemné chvíle zažili Lvi také kolem osmé minuty, kdy si je hráči Hradiště zvládli na minutu zavřít v obranné třetině. V tuto chvíli se jen díky dobré a obětavé obranné práci, podpořené brankářem Filipem Králem skóre nezměnilo. Hra se opravdu rozproudila a kolem poloviny zápasu mohli diváci sledovat pěkný a aktivní hokej. Nepříjemný pohled je čekal až v čase 38:11, kdy se břeclavský útočník Roman Průdek složil k zemi a nebyl schopný se sám zvednout. Předcházel tomu zákrok Martina Jiráska, který byl rozhodčím za tento faul poslán do šatny. Roman Průdek zápas nedohrál a přesunul se do nemocnice… (Popis situace jeho slovy najdete v rozhovorech ve včerejším článku zde na Týdeníku BŘECLAVSKO.) Pro břeclavský tým to tedy aspoň znamenalo pěti minutovou přesilovku. Ta se v čase  39:32 změnila na početní výhodu 5 na 3 po dalším faulu, mířeném na hlavu Marka Pappa. Lvi si v této přesilovce zvládli vytvořit tlak, Další nepříjemnost ale prožil Radek Zháňal, který v předbrankovém prostoru dostal do nosu. Krvavý šrám vyřešil místní zdravotník. Skórovat se nepodařilo ani jedné straně a stav tak zůstal 2:0 pro domácí Uherské hradiště.

Poslední třetina začínala pro Břeclav přesilovkou 5 na 3. Celou dobu jejího trvání a i po skončení byli Lvi ve své útočné třetině. Tlak se zúročil v čase 42:55 kdy  Michal Gabriška svou trefou dotáhl skóre zápasu na 2:1. Asistence Radek Zháňal a Bronislav Čápek. Ve třetí minutě měl zdravotnický dozor další práci. Od soupeřovy hokejky měl roztrhlý ret Patrik Rutkovský. I když si rozhodčí této situace nevšiml, břeclavský obránce se nenechal rozhodit a dále pokračoval ve hře. V čase 44:24 dostali Lvi studenou sprchu v podobě vymetené šibenice, znovu od M. Červenky, který Uherskému Hradišti vrátil dvoubrankový náskok. Stav utkání  3:1 pro domácí. Utkání se začalo trochu přiostřovat. V průběhu dalších deseti minut rozdal hlavní rozhodčí M. Kohoutek 28 trestných minut. Ve čtyřicáté osmé minutě se dostal, ze zdravotních důvodů, mimo hru Filip Hrbatý. Chvíli před 52. minutou. Byl zákeřně faulovaný břeclavský Marek Papp. To nenechal jen tak Bronislav Čápek, který kapitána pomstil. Diváci mohli sledovat pěknou bitku. Rozdaly se tresty a hra pokračovala 4 na 4. Chvíli po 52. minutě se znovu vystupňovalo napětí utkání a pobili se Filip Hrbatý s Robinem Tischem. Druhý zmiňovaný dostal po této situaci i osobní trest na 10 minut. V čase 54:32 se do sebe pustili Marek Papp a Jiří Krátký. Hráči povzbuzení takovýmto průběhem utkání dále ukazoval aktivní hru. I přes šance obou týmů už ale branka nepadla a domácí Uherské Hradiště se tak mohlo radovat z výhry za 3 body.

Skóre: Břeclav  1 : 3  Uherské Hradiště

Počet střel: Břeclav : 33 (9, 10, 14)  Uh. Hradiště: 39 (12, 14, 13)

Vyloučení: Břeclav  9x  (18 min)  –   Uh. Hradiště: 12x (43 min)

Rozehrávky brankářů: Břeclav : 10x – Uh. Hradiště : 7x

Zblokované střely: Břeclav  2 – Uh. Hradiště: 5

Gól Lvů: Gabriška Michal