Lvi doma udrželi další tři body

V utkání s Uherským Hradištěm se výhra nerodila lehce.

 Ve středeční sváteční den se v břeclavské FOSFA aréně  hrálo utkání mužů proti Uherskému Hradišti. S Hradištěm se nehrají většinou jednoduchá utkání i když je to soupeř ze spodních pater tabulky. Jejich hra je nepříjemná a každý zápas se Lvi hodně nadřou aby prostřelili jejich brankáře. Za Břeclav se do branky opět postavil mladý ruský brankář Kirill DYMSHAKOV a v poli jako poslední zápasy tradičně nechyběli junioři Lukáš TOPOLANSKÝ v obraně a Šimon JUŘIČKA v útoku. Kvůli nedostatku obránců se do obrany domácích museli postavit i dva útočníci.

Průběh utkání
Od první minuty se Lvi ujali iniciativy a začali si vytvářet jednu příležitost za druhou, ale jak již je u Hradiště zvykem, žádná z vytvořených šancí neskončila za hostujícím brankářem. Domácí se snažili a pálili na hostujícího brankáře ze všech stran, ale navzdory tlaku byla jejich hra neuspořádaná a tak po šancích nepřicházely žádné dorážky a hostující vždy dokázali puk dostat pryč z brankového prostoru. Hostující hrozili občasným rychlím brejkem, ale většinou se dostali do střeli jen z povzdálí. To však platilo jen do šestnácté minuty kdy z levé strany střílel přes obránce Petr BURŠA a poprvé se v utkání měnilo skóre. Do konce třetiny se i pře snahu břeclavských nepodařilo branku vstřelit a naopak se podařilo i Slováckému týmu ještě zahrozit. Branka už do konce třetiny nepadla, tak se do kabin šlo za stavu 0:1 pro Hradiště.

Do druhé třetiny už břeclavští přidali i více bruslení tak by se čekalo, že tlak ještě oproti první třetině zesílí, ale ani toto nebyla pravda. Hostujícím se taktickou hrou podařilo tempo hry vyrovnat. Více šancí si přesto vytvářeli domácí Lvi. I přes ještě zlepšený výkon domácích se odehrával v podstatě stejný děj jako v třetině první. Ve třicáté druhé minutě však hosté z Hradiště obdrželi trest za to, že už poněkolikáté zdržovali hru při vhazování a o minutu později se o srovnání skóre postaral Roman PRŮDEK. O třicet vteřin později se z pravého rohu v útočném pásmu dokázal dostat až před branku Michal GABRIŠKA a z této pozice se nemýlil. Ve třicáté šesté minutě se dostali hráči v červeném k jednomu ze svých brejků, zakončení se však břeclavskému gólmanovi podařilo vyrazit, bohužel hradišťským se podařilo puk vrátit opět do brankoviště a tam po několika odrazech se puk dostal za domácí brankovou čáru – David PAVLŮSEK. Další branka do konce třetiny nepadla a tak po druhé třetině byl stav nerozhodný 2:2.

Domácí šli do třetí třetiny s tím, co nejrychleji rozhodnout utkání aby soupeři nedovolili nějakou branku, která by mohla rozhodnout o utkání. ale až ve čtyřicáté sedmé se před branku soupeře dostal osamocený Tibor SEDLÁČEK a kličkou zakončenou po zemi pod brankářem se Břeclav dostala už po druhé v utkání do jednobrankového vedení. V padesáté minutě se ke střele dostal z pravé strany opět Roman PRŮDEK a hostujícímu brankářovi nedal nádhernou střelou pod horní tyč žádnou šanci. Na to se hostům ještě v padesáté třetí minutě podařilo zareagovat když se dostali do přečíslení dva na jednoho a po nahrávce se střelo pod břevno nemýlil Filip NOHÁL. Ke konci utkání byl zápas ještě hodně dramatický, ale hostující se vlastní hrou na hraně dostávali do oslabení a když rozhodčí rozhodl o přesilovce břeclavských pět na tři, rozhodl o utkání a o dokonání svého HATTRICKU dělovou ránou od modré Roman PRŮDEK. Domácím se tedy po dramatickém utkání podařilo do tabulky připsat 3 body za výhru 5:3.

Pozápasové hodnocení

Lukáš Hökl (HC Lvi Břeclav)

Najdete na webu HC Lvi Břeclav

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína. 11. kolo

 

HC Lvi Břeclav  – HC Uherské Hradiště  5 :3

Hráči Zháňal-

HC Lvi Břeclav         Dymshakov (Michalek),   Rutkovský,Hrbatý,Dora,Topolanský,Papp – Průdek,Gabriška,Svoboda, Lenkovič, Zháňal, Lokaj, Juránek, Juřička, Sedláček, Zajíček, Kocúr

HC Uh, Hradiště      Kašpárek (Jakubčík), – Řezníček, Lišaník, Škubal, Beneš, Tischer, Kršjak – Pavlůsek,Krátký, Větříšek, Burša, Nohál, Jurča, Červenka, Němec

 

Statistiky utkání

Branky a nahrávky             32:35 Průdek,(Zháňal 4/5), 33:03Gabriška (Lokaj 5/5),  46:54 Sedláček (Hrbatý 5/5), 49:37 Průdek (Zháňal, Topolanský 5/5), 59/37 Průdek (Svoboda,Rutkovský 5/3), 15:35 Burša (Nohál, Řezníček 5/5), 35:46 Pavlůsek (Červenka 5/5) , 53:00 Nohál (Němec 5/5)

Brankaři                                Dymshakov 60,00 – Kašpárek 60,00

Vyloučení                             1:7

Průběh zápasu                   0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3

Příští zápas odehrají Lvi opět na domácím ledě,

kdy v derby znovu vyzvou HODONÍN.

Utkání startuje v  sobotu 20.11 od 18:00. 

Všechny na náš zimák srdečně zveme!

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Uzavření pokladny

BŘECLAV / Městský úřad Břeclav V pátek 23. 9. 2022 bude z technických důvodů uzavřena …