Lvi deklasovali doma Uh. Brod

HC Lvi Břeclav : HC Spartak Uh. Brod 11:4 (4:2, 5:0, 2:2)

Sestava Břeclav: Hübner ( Michálek) – Směřička, Papp, Weber, Dora, Klauda, Göndör, Miškeřík – Gabriška, Průdek, Zháňal, Hrbatý, Klimovič, Lenkovič, Jajcay, Juránek, Abazaj, Nešpor

Sestava  Uh. Brod: Chovanec ( od 23. do 29. Stojar) – Gureň, Heča, Vaněk P., Kubiš, Tolokonnikov, Kovář, Vaněk J. – Bumbál, Bařinka, Bujáček, Holík, Klusák, Hladiš, Ondra, Vaculín, Šiller

Branky : 11. Weber ( Gabriška ), 13. Gabriška ( Zháňal, Průdek), 18. Lenkovič (Hrbatý, Klimovič), 20. Klauda ( Hrbatý, Klimovič), 23. Jajcay ( Abazaj), 24. Gabriška ( Průdek, Zháňal), 26. Lenkovič ( Klauda, Hrbatý), 29. Juránek ( Jajcay), 39. Weber ( Jajcay, Abazaj), 43. Dora ( Zháňal), 44.Klimovič ( Hrbatý ) – 6. Ondra ( Holík, Kubiš), 8. Ondra ( Holík, Vaněk J.), 54. Šiller ( Heča), 58. Vaculín ( Klusák)

Vyloučení:  3:2   Využití:  1:1 Oslabení:  0:0  Průběh zápasu : 0:2, 11:2, 11:4

Po velmi dobrém výkonu z minulého domácího zápasu, přijel Lvy prověřit další celek z horní části tabulky, HC Spartak Uh. Brod. Navíc tento soupeř není zrovna oblíbeným, neboť v sedmi dosavadních utkáních v krajské lize Lvi nezískali ani jeden bod.

A začátek zápasu toto tvrzení potvrzoval. Hosté hráli v poklidu, čekali na naše výpady a sami několikrát hrozili. Lvi se pouze zastřelovali a nemohli si na hostujícího brankáře přijít. Na začátku 6. a poté 8. minuty se Spartak dokázal prosadit i brankově. Po zkušenostech z minulých zápasů s tímto soupeřem, tak bylo jasné, že hosté zahustí střední pásmo a budou již pouze trpělivě vyčkávat na naše pokusy s utkáním něco udělat a sami pak budou vyrážet do smrtících brejků.Tato taktika ovšem tentokrát štěstí hostům nepřinesla. V čase 10:31 se domácí tým poprvé trefuje P. Weberem. Následně za necelé dvě minuty využívá první přesilovou hru M. Gabriška. může se začít od začátku. Po vyrovnání  jsou ovšem na ledě aktivnější domácí hokejisté a obrat v zápase visí ve vzduchu. v 18. a 20 minutě se brankově prosazuje i druhý útok domácího celku a do kabin jdou Lvi s pěkným vedením v zádech.

Druhá třetina byla ze strany Lvů nádhernou podívanou. Hosté na těchto dvacet minut raději ani vzpomínat nebudou. Ve 23. minutě se poprvé raduje z branky i třetí formace Lvů a dochází ke změně v brance hostí. v rozmezí 24 – 29. minuty střílejí branku postupně první, druhý a třetí útok a hosté mění brankáře podruhé v zápase. Skvělý výkon Lvů korunuje nádherná akce třetího útoku v 39. minutě, když Lvi již zvyšují na 9:2. Takový koncert nebyl k vidění na zimním stadionu již dlouho.

Nástup do třetí třetiny opět skvělý.  Ve 43. minutě dáváme desátou branku a o necelé dvě minuty později J. Klimovič zvyšuje již na devítibrankový rozdíl. Od první naší branky uběhlo přesně 32 minut a 55 vteřin. Po jedenácté brance se zápas již utkání pouze v klidu dohrává. Hostům se pouze daří kosmeticky upravit výsledek.

V roce 2018 Lvi zatím podávají skvělé výkony. V sobotu 20.1. nás ovšem čeká soupeř nejtěžší. Vedoucí tým tabulky HHK Velké Meziříčí, které v posledním zápase doma podlehlo Uh. Hradišti a prohrálo tak v základní hrací době vůbec první utkání v sezoně.  Podaří se Lvům uštědřit Velkému Meziříčí i druhou prohru? Přijďte se podívat v sobotu 20.1. od 17:00. Jste srdečně zváni . Na snímku střelec dvou branek v zápase M. Gabriška.

Stav základního kola krajské ligy mužů Jihomoravského a Zlínského kraje po víkendových zápasech