Loupež v Lednici je objasněna

BŘECLAVSKO: Kriminalisté viní devatenáctiletého cizince.

Lednice – Břeclavským kriminalistům se podařilo odhalit, kdo stojí za loupežným přepadením, které se odehrálo minulý měsíc v Lednici. Pachatel dne 17. října vstoupil ve večerních hodinách do prodejny benzinové čerpací stanice s jasným cílem. Ještě předtím si přetáhl přes hlavu kapuci, aby byl alespoň částečně maskovaný.

Muž přistoupil k pultu a v ruce držel předmět, který vypadal jako nůž s čepelí. Přitom požadoval po obsluze, která zrovna přepočítávala tržbu, vydání peněz. Zaměstnankyně z obavy o svůj život a zdraví maskovanému pachateli peníze vydala.

Policisté po přijatém oznámení provedli veškeré nezbytné úkony. Kriminalistický technik zajistil na místě stopy a rozjelo se vyšetřování popsaného loupežného přepadení. O pomoc jsme požádali také veřejnost. Veškeré získané informace a důkazy nakonec vedly kriminalisty k tomu, že zahájili trestní stíhání proti devatenáctiletému cizinci, kterého viní ze spáchání zločinu loupeže. Kromě toho, že mu za uvedené protiprávní jednání hrozí u soudu odnětí svobody od dvou do deseti let, není vyloučeno, že se obviněný muž dopustil na území naší republiky ještě dalšího protiprávního jednání, a proto kriminalisté nadále intenzivně spolupracují s kolegy z dalších okresů.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …