il.foto

Lokomotiva chybovala na Vysočině

Havlíčkův Brod – Břeclavské ženy čekal o víkendu další těžký zápas první ligy. Na palubovce nováčka soutěže TJ Jiskra Havlíčkův Brod se chtěly volejbalistky Lokomotivy pokusit získat co nejvíce bodů.

Břeclavanky odjely na Vysočinu v oslabené sestavě. Hostující trenér měl v sestavě pouze osm hráček. Ze zdravotních důvodů se omluvilo hned několik hráček základní sestavy. I přes tyto nečekané komplikace měl být hostující tým mírným favoritem zápasů. Utkání začalo za výborné divácké atmosféry. Domácí diváci za zvuku bubnů vytrvale burcovali domácí tým k bojovnému a odvážnému výkonu.

První set byl dlouho vyrovnaný. Oba soupeři se postupně střídali ve vedení a o vítězství se rozhodovalo až v dramatické koncovce. V ní měly více štěstí domácí volejbalistky a vyhrály těsně 26:24. Další sety byly také vyrovnané a rozhodovalo se až v koncovkách setů. Opět byly šťastnější domácí volejbalistky, které tak vyhrály celý zápas 3:0.
Do sobotní odvety přijela Lokomotivu posílit ještě ne zcela uzdravená smečařka Barbora Cidlíková. Po nemoci byla fyzicky oslabená, ale i přes to přijela pomoci břeclavskému týmu bojovat o důležité body. Její bojovnost se projevila na výkonu celého mužstva. Tým Lokomotivy se postupně herně domácím vyrovnal a ve čtvrtém setu jim povolil uhrát pouze 13bodů. Za vyrovnaného stavu 2:2 na sety musela o vítězi sobotní odvety rozhodnout až zkrácená hra pátého setu. Ve více než dvouhodinové bitvě měla více síly kompletní sestava domácích, která vyhrála poslední set 15:11. Lokomotiva si tak odváží z Vysočiny pouze jeden bod, ale i ten je ze soupeřovy palubovky cenný. Hráčky Lokomotivy nemohly být se svým výkonem spokojené. V každém setu dokázaly vyrobit více jak deset vlastních nevynucených chyb, čímž vítězství domácímu týmu téměř darovaly.

TJ Jiskra Havlíčkův Brod – TJ Lokomotiva Břeclav 3:0 (24, 20, 22)
TJ Jiskra Havlíčkův Brod – TJ Lokomotiva Břeclav 3:2 (19, -22, 23, -13, 11)

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky- Michaela Bábíčková, Barbora Najbrtová a Veronika Čuňočková, blokařky- Šárka Rylichová a Simona Holečková, diagonální hráčka – Barbora Cidlíková a libero týmu – Hana Moláková.

Ivan Rylich

Pozvánka
Volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Břeclav zve břeclavské diváky na další utkání I. ligy ve volejbale žen. V domácí sportovní hale přivítá tým Lokomotivy soupeře z Opavy. První zápas se uskuteční v pátek 7. listopadu 2014 od 19 hodin a druhý o den později v 10 hodin.