Lídr Svobodných v Břeclavi: Chtěl bych, aby se už nikdy neopakovaly akce typu „miniatury“ a jim podobné

Břeclav – v letošních komunálních volbách v Břeclavi poprvé kandiduje i Strana svobodných občanů. Městská pobočka členů a příznivců Strany svobodných občanů Břeclav byla založena teprve nedávno, v listopadu roku 2013. Koordinátorem pobočky je Radek Horký, koordinátorem okresu Břeclav je v současnosti Jiří Ciprys, který má na starosti nově vzniklá sdružení na okrese Břeclav. 

Strana svobodných občanů (zkráceně Svobodní) se hlásí k pravici. Program má sympatický, mezi její hlavní cíle patří redukce byrokracie a státního přerozdělování peněz (snížení daní a zrušení dotací) a vyrovnání státního rozpočtu, vyznačuje se euroskepticismem, vystupuje proti zavedení eura. Nepodařilo se jí zatím získat žádné křeslo v českém parlamentu, ale získala několik mandátů v místních zastupitelstvech, například v Chrudimi, v Náchodě či v Jeseníku a také jedno místo v Evropském parlamentu. Tolik ve stručnosti Wikipedie.

Zeptali jsme se lídra Strany svobodných občanů v Břeclavi Radka Horkého jaký mají Svobodní názor na hospodaření města:

„Cílem Svobodných je, aby se obce převážně financovaly z vlastních daňových příjmů. Prosazujeme vyrovnané hospodaření krajů a obcí. V případě, že rozpočet obce a kraje skončí přebytkem, používat přebytek přednostně na splácení dluhů, případně uchovávat úspory konzervativně s nízkou mírou rizika.“

Jakým způsobem na to budete chtít, v případě zvolení, dohlédnout? Co si představuje pod pojmem kontrola veřejných financí?

„Pokud nám bude dána důvěra občany města Břeclav v nadcházejících komunálních volbách a budeme mít zastoupení v městském zastupitelstvu, naším prvořadým cílem bude kontrolovat a dohlížet na toky financí v městě Břeclav. Nebudeme hlasovat pro neekonomické investiční akce, které by nebyly přínosem pro město. Já, i přesto, že jsem euroskeptik, tak se budu snažit o využití dotací např. z Evropských fondů, ale pouze v tom případě, že tyto dotace budou použity na smysluplné akce. Jako zastupitel nechci být jen politikem, ale i správcem veřejného majetku města. Nechci slibovat realizaci přemrštěných investičních akcí, které není možné ufinancovat z rozpočtu města. Chtěl bych, aby se už nikdy neopakovaly akce typu „miniatury“ a jim podobné, které pouze odčerpaly nemalou část finančních prostředků z rozpočtu města a mohly být přitom použity na potřebnější věci. Budu se podílet na kontrole i zakázek malého rozsahu, aby nebyly šité na míru pro vyvolené zhotovitele. Při hospodaření bychom měli zapojit více zdravého selského rozumu. Věřím, že to bude k užitku celému městu.“

Lídr kandidátky Svobodných v břeclavských komunálních volbách Radek Horký
Lídr kandidátky Svobodných v břeclavských komunálních volbách Radek Horký

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …