VÍTĚZKY. Břeclavské veslařky Markéta Nedělová (vlevo) a Anežka Buzrlová vyhrály závod ženských dvojskifů. Foto: Jiří Holobrádek

Letošní Slováckou regatu ozdobil start mistra světa

 BŘECLAV – Přes 400 posádek z 15 českých, moravských a slovenských klubů se zúčastnilo letošní regaty v Břeclavi. nechyběl ani čerstvý mistr světa Lukáš Helešic z domácího oddílu.

Přestože předpovědi počasí byly všelijaké, nebe nakonec stálo při veslařích a závody se mohly odjet podle plánu. Jedním z vrcholů regaty byl závod o Pohár Jana Švédy, který vyhrála párová čtyřka břeclavských juniorů Lukáš Helešic, Petr Rampula, Richard Rampula a hodonínský Michal Režňák. Závod osem O pohár starosty Břeclavi vyhrála loď ČVK Brno, sprinterský závod skifařů o cenu Lodní dopravy vyhrál slovenský reprezentant barvách v Břeclavi André Rédr, na druhém místě skončil Richard Rampula.

Letošní ročník byl navíc oslavou devadesátého výročí založení pořadatelského klubu, který vydal k této příležitosti brožuru mapující historii veslování v Břeclavi a jeho největší úspěchy. 

Kompletní výsledky Slovácké regaty najdete zde:

/Výsledky 2014/  

/Výsledky skif open/

Foto: Jiří Holobrádek

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Policisté pomáhají doplnit chybějící krev

BŘECLAVSKO: Břeclavští policisté a občanští zaměstnanci hromadně vyrazili darovat krev.  Břeclavští policisté a občanští zaměstnanci …