foto:jana rozková

Lenka Cardová vnesla do knihovny energii ve všech podobách

Hustopeče – Výrazné barvy a hra světla a stínů – tak by se daly charakterizovat nevšední obrazy mladé výtvarnice Lenky Cardové z Chudčic u Brna. Se svým uměním objíždí knihovny a ukazuje tak své vnímání světa. Od začátku listopadu vystavuje v Hustopečích.

„Hlavním tématem mých obrazů je energie, všechna, co je kolem nás. To, co jsme my. To, co je vesmír. To, co je svět. Kompletně všechny energie,“ vysvětlila kreslířka Lenka Cardová.
„Umřel mi pejsek a jak má v sobě člověk spoustu emocí, potřebuje to ze sebe nějak dostat. Mně pomohlo malování. Od toho se moje umělecká dráha začala odvíjet. Je to můj život. Řekla bych, že moje duše si prostě řekla, co mám dělat,“ dodala Cardová.

Věnovat umění se třiatřicetiletá výtvarnice začala před třemi lety. Prostřednictvím obrazů chce diváky naučit vnímat svět v jiných odstínech.„To, co cítím, dávám na papír. Kreslím křídami nebo akrylovými barvami,“ zmínila.

Kreslením obrazů se Lenka Cardová živí, její vystavená díla jsou prodejná. V knihovně je tak až do 28. listopadu například možné pořídit originální vánoční dárek.

Za výstavou s názvem Svět obrazů stojí výtvarnice z Chudčic u Brna Lenka Cardová. Foto: Jana Rozková.
Za výstavou s názvem Svět obrazů stojí výtvarnice z Chudčic u Brna Lenka Cardová. Foto: Jana Rozková.

(Text a foto: Jana Rozková)

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lucie Myslivečková – Krasocákance

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Lichtenštejnský dům 19. 7. – 8. 9.2024 / …