Monika Šperlová předala nemocnici šek na 100 000 korun Foto: Lidka Pavlovová

Lékaři zjišťovali, jak se má správně jíst

 BŘECLAV – V minulém týdnu se na Moravě konala série besed s výživovým specialistou Petrem Havlíčkem. Zavítal i do Břeclavi a do Valtic.

Akci pořádala společnost Aramark, která zajišťuje stravování v břeclavské nemocnici a v Domově pro seniory ve Valticích. Petr Havlíček zaměstnancům obou institucí přiblížil, jak správně a zdravě jíst a prozradil také mýty o zdravém stravování. „Ani někteří lékaři netuší, jak se správně stravovat, mezi našimi klienty z tohoto oboru je nejvíce zubařů,“ uvedl Havlíček.

Původním povoláním zootechnik se o výživu začal zajímat před pětadvaceti lety. „Vše jsem se učil sám, v té době byla výživa zvířat na vyšší úrovni než lidská. Materiály jsem sháněl od známého lékaře z USA,“ popsal začátky své práce.

Podle Havlíčka stačí dodržovat čtyři zásady, aby byl člověk v pohodě: správně jíst, dostatečně a správně se hýbat, odpočívat a být psychicky v pohodě. Většina lidí ale chybuje buďto v některých nebo rovnou ve všech bodech.

V závěru své návštěvy nemocnice předal Petr Havlíček na dětském oddělení Nemocnice Břeclav malým pacientům drobné dárky. Kromě zdravých pochoutek dostali také malou plyšovou hračku a malou příručku pro rodiče o zdravém stravování dětí.

Šek na 100.000 korun převzala z rukou oblastní ředitelky Aramarku Moniky Šperkové ekonomická náměstkyně Tamara Drobíková. Peníze poslouží k vybavení pokojů pro dětské pacienty novým nábytkem.

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Každodenní život legionářů v Rusku

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 17.4.2024/ 18:00  Historická přednáška Bc. Petra Holobrádka z cyklu Břeclavsko …