Legendary Pink Dots vystoupí ve Znojmě

Znojmo – Před více než čtyřmi lety, v dubnu 2010, koncertovali LPD v Břeclavi a nutno říct, že to byl jeden z povedených koncertů. Nyní je čeká vystoupení ve  Znojmě, kam jste pořadateli srdečně zváni. Ve středu 12. listopadu tam vystoupí v klubu Na Věčnosti, kde nedávno vystupovali mj. břeclavští Faldatores spolu s Matkami z východu.

Kultovní psychedelická skupina Legendary Pink Dots vznikla na přelomu let 1979/1980 v londýnském squatu. V osmdesátých letech přesídlili do Holandska, kde působí dodnes. Stěžejní postavou je zpěvák, autor textů a většiny písní Edward Ka-Spel, jehož eruptivní básnické vize spřádají bizarní příběhy na pokračování obsahují široký filozofický i psychologický element. Do vínku jim bylo dáno okouzlení propuknuvší vlnou syntezátorové new romance v kombinaci s ohlasy o dekádu staršími hudebními žánry. Hudba je uhrančivě svůdná melancholická směs utkaná z vynalézavých Silvermanových syntezátorů, plačtivého Ka-Spelova vokálu a neodmyslitelného hravého saxofonu Nilse van Hoornblowera, je zvláštní, zanícená a extrémně psychedelická.

Od poloviny 90. let skupina poněkud zmírnila svou extravaganci a ohlédla se směrem k rocku a sofistikovanému písničkářství. V tomto duchu každoročně vydává další alba vyrovnané kvality a neúnavně koncertuje po celém světě. S každým vystoupením dokazují, že rozhodně nejsou běžnou rockovou kapelou bez potřebného nadhledu a bez vývoje. Avizoval to již kvalitativní růst jejich posledních alb All the King´s Men a All the King´s Horses. Každopádně se zdá, že se od nich můžeme nadít ještě dalších zajímavých překvapení.

Ve světe přesyceném bezvýznamnými informacemi a uměním vyráběným na běžícím pásu reprezentují The Legendary Pink Dots individualitu, která se směje do tváře všem okolo. Stojí v opozici k soudobé upíří pop kultuře, kde jsou jak umělci, tak konzumenti vysáváni mediálními parazity. Žádná jiná skupina nemíchá tak účinnou vakcínu proti zhoubným kulturním virům, kterými jsme my všichni nakaženi. Jejich hudba může přinášet holografické zážitky, vyvolávat stavy transu, synaesthesie, citové rezonance a kompromitovat posluchačův intelekt. Jestli chcete, můžete na hudbu Pink Dots tancovat.  Melodie vám zůstanou v hlavě. Naleznete okamžiky, kdy jejich hudba zní stejně industriálně jako kdyby pršeli tanky nebo úplně jemná jako padající listí. Jejich posluchači jsou mladí i staří, muži i ženy, bez hranic ve světě zdánlivě posedlém hranicemi. LPD vás přicházejí osvobodit barvou. Žádná fantazie nebo náboženství. Přicházejí tak jak jsou.

Znojmo, Na Věčnosti 12. 11. 2014 ve 20 hod

-ivoš-

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

BABSKÉ RADY * Velkopavlovické kulturní léto 2023

Akce v rámci projektu… VELKOPAVLOVICKÉ KULTURNÍ LÉTO 2023  Talkshow BABSKÉ RADY Úterý 6. června, zahájení …