il.foto: veslo.cz

Křivánková je přebornicí kraje

PŘEROV (ja) – Přerovská škola Za Mlýnem hostila II. kolo Poháru České republiky v jízdě na veslařském trenažéru. Součástí tohoto klání byly i závody žactva, které jsou zde každoročně vyhlášeny jako Přebory Olomouckého kraje.

Mezi nejlepší závodníky se zařadili i břeclavští zástupci. Přebornicí Olomouckého kraje se stala Petra Křivánková v kategorii žaček ročníku 2003. Petra zvítězila systémem start – cíl s náskokem 7,5 vteřiny. Po velkém boji skončila na bronzové příčce v tomto závodě Tereza Melská.

Další bronzovou medaili vybojovala Magdaléna Novotná v žačkách ročníku 2002. Poté následovali chlapci 2003, kde medailově zacinkal Petr Polášek taktéž s bronzovou medailí.

U žáků ročníku 2002 měla Břeclav početné obsazení se slušnými výsledky. Čerstvý mistr Slovenska Timon Vlašic nestačil pouze na veslařského mistra ČR Filipa Řimáka a dovezl do Břeclavi stříbro. Bronz získal Patrik Ptáčník, čtvrtý skončil Jan Turek a šestý Tobiáš Mitrič. Mezi žačky ročníku 2001 se neztratila ani Kateřina Mitričová se svým pátým místem.

Čerstvý dorostenec Adam Jurčík ve svém prvním závodě na dvoukilometrové trati okusil náročnost tohoto závodu a jeho start zde byl určen hlavně k získání zkušeností. Dalším nováčkem ve své kategorii na trenažéru byla Markéta Nedělová mezi ženami, kde skončila na 13. místě. Poslední, a to bronzovou medaili vybojoval Aleš Suský mezi muži lehké váhy.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …