Gabriela Gulíšková

Kratochvílová byla krůček od medaile

ORLOVÁ (bř) – O víkendu 7. a 8. března se konalo v Orlové mistrovství žactva, mladšího žactva a nejmladšího žactva v krasobruslení. Oddíl Kraso Břeclav měl na mistrovství dvě želízka v ohni.

V kategorii mladších žaček startovala Ivana Kratochvílová. Ivanka zajela nejlepší krátký program sezóny. Předvedla kombinaci dvojitého flipa s dvojitým toeloopem, jednoduchého axela, náročné kroky a piruety s nejvyšší obtížností. U všech prvků rozhodčí nešetřili plusovými body a Ivanka se tak zařadila na druhou pozici. Do volné jízdy nastupovala s ambicemi druhé místo udržet. Opět předvedla nejobtížnější piruety, avšak chyby ve výjezdu po kombinaci dvojitého flipa s dvojitým toeloopem a v sólovém dvojitém flipovi znamenaly posun na konečné čtvrté místo.

Druhou zástupkyní břeclavského krasobruslení byla žačka Gabriela Gulíšková. Gabriela také zajela náročný krátký program. Zařadila dvojitého lutze, kombinaci dvojitého flipa s dvojitým rittbergerem, obtížnou krokovou pasáž a piruety v nejvyšší obtížnosti, což ji zařadilo na sedmé místo. Volnou jízdu Gabča zahájila bezchybně, ovšem vypadnutí z výjezdu po kombinaci dvojitého flipa s dvojitým rittbergerem a následně méně obtížná závěrečná pirueta, než bylo zamýšleno, znamenaly pro naši závodníci posun na celkové dvanácté místo.

Obě krasobruslařky můžete vidět spolu s ostatními členy břeclavského oddílu, 29. března od 16 hodin na zimním stadionu v Břeclavi, kde se uskuteční závěrečná exhibice k ukončení sezóny.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvům to jde i na kolečkách! Přípravka vybojovala stříbro

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se …