foto: Petr Burget

Kostel před mší rozezpíval soubor Camerata z Třince

Hustopeče – Mše svatá v kostele svatého Václava a Anežky České na Dukelském náměstí začala v sobotu 18. října netradičně. Před samotným kázáním kostel rozezněly magické duchovní skladby v podání Ženského komorního sboru Camerata Třinec a Třineckého komorního orchestru pod taktovkou Aleny Kostkové.

„Nebudu zastírat, že nás do Hustopečí přivedla touha po dobrém víně. Členové našich souborů chtěli zajet do vinného sklípku. Řekla jsem, že jedině pod podmínkou koncertu,“ přiznala se smíchem sbormistryně a umělecká vedoucí Alena Kostková.

I když do kostelních lavic zasedlo jen pár posluchačů, třinecké soubory zpívaly naplno. V jejich podání zazněly skladby českých i zahraničních umělců všech období, například Antonína Tučapského, Antonia Vivaldiho i Georga Fridricha Handla.

„Je to duchovní hudba různých období, od renesance až po současnost. V podání orchestru potom hlavně baroko,“ přiblížila repertoár Kostková.

Ženský pěvecký sbor začal v Třinci fungovat před šestadvaceti lety při Domě dětí a mládeže. Je to zájmový kroužek pro všechny milovníky sborového zpěvu. Třinecký komorní orchestr potom tvoří absolventi základní umělecké školy, založen byl už v roce 1972. Oba soubory vede Alena Kostková, absolventka Janáčkovy konzervatoře v Ostravě.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Dětský krojový ples

PODIVÍN / Městská hala Podivín, U Stadiona 788 Voděnka Podivín ve spolupráci s Městem Podivín …