Pondělí , 15 Červenec 2024
foto:i60cz

Konec roku na Herbence

Poslední dny letošního roku se v naší škole stále něco děje.

Děti z MŠ a ZŠ Herbenova se zúčastnily několika sportovních soutěží a kulturních akcí. Společně jsme navštívili Janáčkovo divadlo v Brně. Balet Sněhurka se dětem velmi líbil a pro mnohé to byl velký společenský zážitek. Mikulášskou nadílku si naše děti užily hned dvakrát. Poprvé díky firmě Otis, na jejichž mikulášskou besídku byly pozvány nejmenší děti i jejich rodiče. Podruhé k dětem  zavítali Mikuláš, čert a anděl přímo do školy. Svým vystoupením si všechny děti zasloužily mikulášské balíčky, věnované firmou Tesco Břeclav. Již tradičně se naše škola účastní Vánočního jarmarku na pěší zóně. I letos jsme zde měli stánek s výrobky našich i bývalých žáků. Také firma Tesco poskytla své prostory pro prodej vánoční keramiky z dílen našich žáků. Děti z Herbenky také stihly navštívit břeclavské muzeum, aby si prohlédly několik druhů betlémů. Vánoční čas si užili i žáci ze tříd základní školy speciální. Ti se celoročně učí cestovat různými dopravními prostředky. Letos si za příspěvku manželů Opluštilových vyzkoušeli cestu autobusem do Mikulova, kde navštívili vánoční výstavu pořádající školy. Naši školu podporují také členky břeclavského patchworkového klubu. Pro děti našily spoustu krásných a užitečných hraček a pomůcek, které jim pomohou rozvíjet smyslové vnímání i motoriku.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, kteří naši školu podporují – jsou to firmy Otis, Tesco, manželé Opluštilovi a Patchworkový klub Břeclav.

A nyní již stačí všem popřát veselé Vánoce a šťastný celý nový rok!

Kolektiv pracovníků školy

Mikuláš, čert a anděl přišli za dětmi přímo do školy.Foto: archiv školy
Mikuláš, čert a anděl přišli za dětmi přímo do školy. Foto: archiv školy

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …