„Kluci se mi smáli, že jsem schválně odmítl hattrick,“ tvrdí útočník Lvů Martin Červenka

Byl u všeho důležitého. Třiadvacetiletý útočník Břeclavi Martin Červenka dal v Českém Těšíně svůj čtvrtý a pátý gól v sezoně, na další přihrál svým spoluhráčům z útoku. Hlavně díky jeho vítězné trefě z 58. minuty utkání s Frýdkem-Místkem si Lvi připsali sedmou výhru v sezoně. Odchovanec z Uherského Hradiště ale přiznal, že celý zápas nebyl výkon týmu ideální a i jeho lajna ještě měla rezervy.

Jaká byla dlouhá cesta na sever? Delší asi těžko mohla být…

Cesta proběhla v pohodě. Je ale pravda, že delší cestu už letos zřejmě nezažijeme, ale přece jen už jsem za ta léta u hokeje na cestování zvyklý. Na stadionu v Českém Těšíně jsem ovšem hrál poprvé v životě, kvalita ledu nebyla zrovna nejlepší, ale to bylo pro oba týmy stejné. Vzhledem k tomu, že se zápas hrál na neutrální půdě a z Frýdku dorazila pouze hrstka fanoušků, tak se utkání odehrávalo spíše v komorní atmosféře.

Jak bys zhodnotil vývoj utkání, kdy jste nakonec přišli o dvojnásobné vedení?
Úvod utkání nám vyšel výborně, hned v prvním Kika otevřel skóre, když překvapil frýdeckého brankáře, který si puk do brány doslova „nafackoval“ sám. Poté se nám povedlo skóre dokonce první třetiny ještě navýšit. Druhá třetina se nám vůbec nevyvedla a můžeme děkovat hlavně brankáři Lukáši Klimešovi, který dokázal pochytat několik tutových šancí domácího týmu. Po druhé třetině jsme stále vedli 2:1. Ve třetí třetině se nám podařilo odskočit opět na rozdíl dvou branek, ovšem v průběhu třetiny dokázal soupeř po dvou po sobě jdoucích přesilovkách rychle srovnat a hrálo se prakticky odznovu. Naštěstí jsme se dokázali ještě znovu zkoncentrovat, už jsme znovu neinkasovali a na konci zápasu se nám podařilo vstřelit rozhodující gól, na který soupeř již nedokázal odpovědět.

Co vám řekli trenéři po nepovedené druhé třetině?
Trenéři po nás vyžadovali, abychom se vyvarovali riskantních přihrávek přes naši třetinu, z kterých pramenilo mnoho našich chyb. Snažili jsme se hru co nejvíce zjednodušit. Vedení 2:0 nám paradoxně možná trochu uškodilo a mysleli jsme si, že už se soupeř porazí sám. Trenéři nás proto nabádali, abychom se vrátili k nasazení a výkonu z první třetiny. Dalším bodem bylo vypomáhání útočníků směrem dozadu, tedy našim obráncům. Naše lajna vstřelila všechny branky, což je super z pohledu hry do útoku, nutno však říct, že musíme ještě více zapracovat na hře dozadu a poctivěji se vracet.

Jak padly tvé dva góly?
První branku jsem vstřelil po Kikově přihrávce z levé strany. Naznačil jsem střelu a poté jsem si puk potáhl do forhendu, do protipohybu brankáře. Při kličce jsem byl podražený, naštěstí byl brankář odjetý úplně u druhé tyče a povedlo se mi i v pádu trefit do odkryté brány. Druhou branku jsem dal po rychlém protiútoku po souhře s Tobisem (Dominikem Tobolou). Obvykle v podobných situacích volím kličku na brankáře, tentokrát jsem se s tím ale nemazal a kousek za vrcholy kruhů jsem vystřelil. Naštěstí se mi to povedlo trefit parádně do pravého růžku brány.

Trenér zmínil, že jsi v závěru odmítl hattrick. Co se tam stalo?

To bych taky rád věděl, jak to, že jsem takovou tutovku neproměnil. Spoluhráči si ze mě po zápase dělali srandu, že jsem to nedal schválně, jen abych nedal v zápase hattrick a nemusel platit svačinku. Při střele mi puk trochu uskočil na nerovném ledu a trefil jsem hokejku posledního dojíždějícího obránce Frýdku. Pravdou ale je, že tohle se proměňovat musí a v jiném zápase by to mohlo náš tým stát dokonce body. Tentokrát se soupeři naštěstí už nepodařilo vyrovnat.