Kam za vínem? Sezona vinných koštů začíná, ochutnávat se bude ve dne i v noci

Noční otevřené sklepy v Drnholci

DRNHOLEC (juh) – V sobotu  7. 2. se v Drnholci uskuteční 2. ročník unikátní vinařské akce zaměřené na degustaci mladých vín. Začátek v 17.00 hod. Sraz všech zájemců u místní hasičské zbrojnice. Návštěvníky čekají čtyři vzorky mladého vína u každého z nejméně 10 malovinařů, kteří budou mít otevřen svůj vinný sklep. Putování doprovází Bacchus, ponocný a jiné postavy z vinařského prostředí. Cena degustovaného vzorku 5-10  Kč. Vstupné se neplatí.

 Vinařsko-reprezentační ples Kravihorců

BOŘETICE (juh) – V sobotu 7. 2. se v kulturním domě v Bořeticích uskuteční vinařsko-reprezentační ples Svobodné spolkové republiky Kraví hora.  K tanci i poslechu zahraje dechová hudba Lácaranka. Začátek ve 20 hodin. Bohatá tombola zajištěna. Nebude chybět ani víno z vinné banky známé recesistické republiky. Během večera proběhne nástup vlády a prezidenta, veřejné zasedání, schvalování nových zákonů a samozřejmě nebude chybět ani nějaká ta ptákovina, jak bývá zvykem.

Výstava vín v Křepicích

KŘEPICE (juh) – Zimní vinařská přestávka je u konce, sezona vinných koštů se rozjíždí naplno. První akcí je tradiční výstava vín místních a okolních vinařů v Křepicích. Již 45. ročník soutěžní přehlídky vín začíná v sobotu 7. února v 10 hodin a od 15 hodin bude hrát cimbálová muzika Longa. Občerstvení bude zajištěno a na hosty čeká také bohatá tombola.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …