Kam o víkendu za vínem a dobrým jídlem ?

Mikulov Gourmet festival 2014

MIKULOV – Již tradičně patří začátek června v jihomoravském Mikulově všem gurmánům. Od 6. do 8. června 2014 se bude v tomto krásném městě konat již pátý ročník Mikulov Gourmet Festivalu, který je velkolepou oslavou kvalitní moravské kuchyně a jejího snoubení se skvělými moravskými víny, která můžete ochutnat v Hotelu Marcinčák, Hotelu Maroli, Hotelu Eliška, Zámecká restauraci, restauraci Aquarium Relax, Restauraci pod svatým Kopečkem a Rybí restauraci v lomu Mariánský mlýn.

Den otevřených sklepů v  Brumovicích

BRUMOVICE  – Spolek Brumovických vinařů společně s místními vinaři pořádá v sobotu 7. 6. Den otevřených sklepů. Občerstvení zajištěno. Začátek akce je v 11.00.

Vstupné do vinných sklípků je 400 Kč, v ceně jsou zahrnuty dva kupony na víno po 100 Kč.

www.vinaribrumovice.cz

 Slavnosti vína v Novosedlích

NOVOSEDLY – V sobotu 7. 6. se uskuteční ve Vinařství Kovacs Slavnosti vína. Ochutnáte vynikající vína snoubená s pochoutkami, k tanci i poslechu zahraje cimbálová muzika.

www.vinarstvi-kovacs.cz

 Z ďůrky do ďůrky

ŠAKVICE  –  Putování Z ďůrky do ďůrky aneb Otevřené sklepy Šakvice začne v sobotu 7. 6. ve 13 hodin. u obecního úřadu. Návštěvníci budou moci zavítat do místních sklepů, kde jim domácí nabídnou jejich vína a domácí pochutiny. Večer na to naváže zábava u cimbálové muziky.

www.akcevsakvicich.cz

Výstava šampionů z Hustopečska

STAROVIČKY – Vinařský spolek Starovičky zve v sobotu 14. června od 14 hodin na 4. ročník přehlídky šampionů výstav vín Mikroregionu Hustopečsko a místní košt vína do kulturního domu ve Starovičkách. K poslechu hraje cimbálová muzika Jožky Šmukaře.

 Kraj kvetoucí révy

VELKÉ NĚMČICE  – Vinaři z Velkých Němčic, Starovic,Křepic a Uherčic zvou v sobotu 7. června na Putování po otevřených sklepech. Cyklotrasy vás provedou kvetoucími vinicemi, můžete si prohlédnout výstavu velkoněmčického kroje, čeká vás prezentace vinařských firem a soutěže o ceny. Občerstvení a kyvadlová doprava jsou zajištěny. Sklepy budou otevřeny od 9.30 do 20 hodin.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …