K zápasu Lvic v 19. kole 1 ligy žen s Opavou

Po porážce v Opavě Lvice přepustily vedení v 1. lize právě tomuto soupeři.

HK Opava : HC Lvi Břeclav 6:1 ( 2:1, 1:0, 3:0)

V neděli 23.2 odjížděly Lvice do Opavy odehrát zápas, který pravděpodobně rozhodl o vítězi 1. ligy žen. Opava byla v tabulce pouze o bod za břeclavskými hokejistkami.

Od prvních minut na ledě bylo vidět, že hrají první dva celky tabulky. Hra se přelívala z jedné strany na druhou. Jako první se prosadily domácí hráčky. Lvice se prosadily o 4 minuty později, kdy vyrovnávací branku vstřelila K. Hrdinová. Na konci první třetiny ovšem přišly dvě vyloučení Lvic, a to druhé již domácí hráčky dokázaly využít, když necelou půl minutu před odchodem do šaten se prosadila Lesníková.

Na začátku druhé třetiny přišla další dvě vyloučení Lvic krátce po sobě a také tu druhou nabídnutou výhodu 5 na 3 domácí hráčky využily. Odskočily tak na rozdíl dvou branek. Lvice měli první možnost přesilové hry až v posledních pětiminutovce této části hry, ale i přes tlak se jim nepovedlo dostat se na dostřel domácích hráček.

Zápas ještě nebyl zdaleka ztracen, ovšem i další břeclavské oslabení domácí hráčky zužitkovaly a to již bylo na Lvice moc. V 48. minutě měli Lvice druhou možnost přesilové hry, ale ani tuto přesilovku Lvice nevyužily.  Definitivně rozhodly domácí hráčky v 56. minutě opět v přesilové hře a po necelých dvou minutách ještě dokázaly opavské hráčky udeřit i ve vlastním oslabení.

Produktivita v přesilovkách byla nakonec v tomto utkání rozhodujícím faktorem. Při hře 5 na 5 zápas byl remízový ( 1:1), ovšem využití přesilovek ( 4 góly ze 7 možností) rozhodly o tom, kdo před závěrečným kolem se posunul na 1. místo tabulky.

Pro Lvice je ještě teoretická šance při tříbodové výhře nad Uničovem Opavu přeskočit, ta ovšem musím v závěrečném kole prohrát v Kuřimi v utkání proti WHC Valkyries.

Sestava Opava: Jeřábková – Gilíková, Repperová, Šoltysová, Sládečková, Pěluchová – Krpcová, Vlašánková, Svobodová, Barvínková, Horová, Samohýlová, Lesníková, Kubánková

Sestava Břeclav: Gregorová (Kocmanová) – Duroňová, Bartalová, Zálešáková, Dobrovolná – Prokopová, Hrdinová, Bartoňková, Koníčková, Sadílková, Búliková, Pospíšilová, Vališová, Prokešová

Branky: 8. Šoltysová (Pěluchová), 20. Lesníková (Gilíková), 25. Svobodová (Horová), 46. Lesníková (Šoltysová), 56. Horová (Svobodová), 59. Svobodová (Sládečková) – 13. Hrdinová (Prokešová)

Vyloučení: 5:7   Využití: 4:0,   Oslabení: 1:0    Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1

Pravděpodobně tedy poslední zápas Lvic v této sezoně se bude konat

v sobotu 29.2. od 16:00 ve FOSFA ICE Aréně v Břeclavi,

kde budou Lvice hájit unikátní sérii 9 výher z 9 domácích zápasů

kdy byly 100% úspěšné a to proti týmu Uničova.

Přijďte Lvice podpořit. Ve hře je stále 1. místo a případná baráž o postup do extraligy !