Judistka Anna Třináctá i přes zranění vede letošní kvalifikační tabulku

I po zraněními vynucené přestávce, která si vyžádala takřka tři měsíce léčby, se drží břeclavská rodačka v čele bodovací soutěže Českého poháru v kategorii U15, tedy starších žákyň. V první půli toto roku se jí podařilo zvítězit ve dvou kolech, tedy na Grand Prix Ostravy a na Mezinárodní velké ceně Chomutova.

Oba podniky se konaly za hojné mezinárodní účasti, v Ostravě Anička během postupu tabulkou, takřka nenarazila na českou závodnici. V Chomutově ji zase ve třetím zápase čekala velmi kvalitní soupeřka z Německa. I s tou si dokázala, překvapivě během půl minuty, poradit. Zvítězila daleko před časovým limitem, když po dobře nasazeném škrcení donutila soupeřku zápas vzdát.

Dalším nemalým úspěchem bylo i vítězství v Českém poháru družstev staršího žactva, který se konal též v Chomutově. Jako členka družstva reprezentujícího Jihomoravský kraj se také velkou měrou zasloužila o zisk kovu nejcennějšího.

Plánovaný start v německém Erfurtu, kam měla být vyslána reprezentovat Českou republiku, bohužel překazilo zranění ramene.

Aby se dobrými výkony, ve svém oblíbeném sportu, mohla chlubit i dále, čeká ji v létě hodně poctivé práce. Ta bude mít podobu několika soustředění, kde na sobě bude muset hodně tvrdě pracovat, aby byla na podzim zase schopna čelit domácí i mezinárodní konkurenci. Přejme jí, ať se jí daří jako dnes i na podzim, kdy ji čeká, kromě Přeboru České republiky, také mnoho dalších, velkých mezinárodních závodů.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …