Jezdili pod vlivem alkoholu i drog

BŘECLAVSKO – Už šest řidičů, kteří sedli za volant pod vlivem drog, zadrželi od začátku letošního roku policisté na Břeclavsku.

Zatím posledním posledním úlovkem byl dvaadvacetiletý za volantem Škody favorit. Toho zastavili dopravní policisté minulou středu ve večerních hodinách při kontrole v Charvátské Nové Vsi.

„Policisté pojali podezření, že by řidič mohl být ovlivněn některou z návykových látek. Přítomnost alkoholu u řidiče vyloučili dechovou zkouškou. Jinak tomu bylo při testu na přítomnost drog.Tento test byl pozitivní na látku cannabis a řidič také sám uvedl, že před jízdou vykouřil několik šluků marihuany,“ popsal policejní mluvčí Petr Zámečník. Policisté muže vyzvali k provedení lékařského vyšetření, to však provinilec odmítl. Ve správním řízení mu nyní hrozí pokuta až do výš 50tisíc korun a až dvouletý zákaz řízení.

Ještě o dva dny dříve zaznamenali policisté hned tři zásahy do černého v podobě ovlivněných řidičů.

Během osmi hodin odhalili celkem tři řidiče motorových vozidel, kteří za volantem správně sedět neměli. U břeclavské nemocnice kontrolovali třiadvacetiletého řidiče osobního vozidla. Také u něj zjistili při testu na přítomnost návykových látek, že řidič je ovlivněn látkou cannabis. Sám také přiznal, že předchozí den skutečně kouřil marihuanu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Hrozí mu až roční trest odnětí svobody.

Na dalšího nezodpovědného řidiče narazili policisté na stejném místě. Tento čtyřiadvacetiletý muž řídil osobní vozidlo pro změnu pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce nadýchal 0,6 promile alkoholu. Policistům poté přiznal, že v noci požíval alkoholické nápoje. Konkrétně se jednalo o víno a několik panáků destilátu. I tento řidič musel dále pokračovat pěšky a o osudu jeho řidičského průkazu rozhodne správní orgán.

A zatím posledního opilého řidiče zjistili dopravní policisté v podvečerní době ve Valticích. Dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla musel při silniční kontrole podstoupit i dechovou zkoušku. Při té nadýchal 0,4 promile alkoholu a doznal, že před jízdou pil pivo. Také jemu hrozí pokuta od správního orgánu a případně i zákaz řízení motorových vozidel.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

TAK NÁM PŘIVEZLI FERDINANDA

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / muzeum pod vodárnou 5. 7. – 20. 9. …