Jeho revírem byly především zahrádkářské kolonie

BŘECLAVSKO: Má na svědomí několik vykradených chat.

Břeclav – Břeclavští policisté v těchto dnech sdělili podezření pětatřicetiletému muži, kterého viní z přečinu krádeže a porušování domovní svobody. Ostatně podezřelý není pro kolegy žádným nováčkem. Za majetkovou trestnou činnost byl již v minulosti vícekrát potrestán. Tentokrát si na svobodě krátil dlouhé chvíle tím, že se pohyboval v několika zahrádkářských kolonií a vybíral si vhodné objekty. Podařilo se mu vniknout do šesti chatek a odnesl si vše, co mu přišlo pod ruku. Mezi jeho trofeje patřila například rybářská výbava, nářadí, starožitné či dekorativní předměty a samozřejmě různé nářadí. Nepohrdl ani alkoholem či potravinami, které měli zahrádkáři uschované.

V prosinci loňského roku se dokonce vypravil na poštorenský hřbitov. Z několika hrobů odcizil sošky, které následně prodal v zastavárně.

Celková škoda, kterou za sebou muž zanechal, se vyšplhala na více než 32 tisíc korun. V nejbližší době kolegové zpracovaný spisový materiál postoupí na Okresní státní zastupitelství Břeclav k vypracování návrhu na potrestání.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …