Reprezentace už v Břeclavi ladí formu na Memoriál I. Hlinky

BŘECLAV (juh) – Břeclavský zimní stadion bude příští týden opět hostit nejlepší světové hokejisty kategorie do 18 let. Český tým se na prestižní Memoriál Ivana Hlinky připravuje v Břeclavi už od soboty.

Vloni vybojovali svěřenci trenéra Jakuba Petra na memoriálu po mnoha hubených letech bronz a sezonu skvěle završili letos na jaře ziskem stříbrných medailí na mistrovství světa. Jejich nástupci tak mají nastavenu laťku hodně vysoko. Trenéři přikládají břeclavskému turnaji velký význam a tomu odpovídala i důkladná příprava. Hráči absolvovali několik letních soustředění a od soboty 2. srpna se již připravují v Břeclavi. „Memoriál Ivana Hlinky je špičkový turnaj s výborným obsazením, chceme nastoupit v nejsilnějším složení. Bude to pro nás velmi náročná prověrka,“ uvedl hlavní kouč Jakub Petr pro server hokej.cz

Podle trenéra může být letošní tým složený z hráčů ročníku 1997 a několika mladších nadějí rovněž úspěšný: „Všichni jsme získali zkušenosti, práce u letošního výběru je pro nás novou výzvou. Letošní kluci jsou také kvalitní, měli dobré výsledky. Navíc viděli, co jejich starší kolegové dokázali. Pracují příkladně, jsou šikovní a plni chuti. Věřím, že mají také velký potenciál.“

Česká reprezentace si v Břeclavi v úterý zahrála proti juniorům Zlína, v sobotu si změří síly s výběrem Kanady. V pondělí 11. srpna pak turnaj odstartuje naostro. Čeští junioři vyzvou nejprve Američany, pak je čekají Finové a Rusové. Denní vstupenka na utkání v Břeclavi stojí 60 korun. Druhou základní skupinu v Piešťanech tvoří Slovensko, Kanada, Švédsko a Švýcarsko. Finálové boje se v obou městech uskuteční v sobotu 16. srpna. Favoritem budou opět hokejisté Kanady, kteří vyhráli turnaj už šestkrát za sebou a tradičně na něj posílají nejsilnější možnou sestavu, často i lepší než na mistrovství světa, protože v jarním termínu vrcholí zámořské juniorské soutěže.

Myšlenka špičkového turnaje sedmnáctiletých hokejistů (v kategorii do 18 let) se narodila v 90. letech. Původně do České republiky či na Slovensko jezdila jen nově budovaná kanadská osmnáctka, v současné podobě se turnaj hraje od roku 2001.

Na kluzištích v Břeclavi a v Piešťanech se během uplynulých ročníků představila řada pozdějších hvězd světového hokeje. Kanadu reprezentovali například Sidney Crosby, Rick Nash, Steven Stamkos, Jonathan Toews, Corey Perry, Brad Marchand, Jeff Skinner, Ryan Nugent-Hopkins nebo Nathan MacKinnon, Rusko zase Jevgenij Malkin, Alexander Ovečkin nebo Alexander Radulov. český dres oblékli třeba David Krejčí, Ladislav Šmíd, Ondřej Pavelec nebo Jakub Voráček.

Není vyloučeno, že dres Kanady letos oblékne Adam Musil, syn bývalého reprezentanta Františka Musila a vnuk Jaroslava Holíka. Má totiž dvojí občanství a mohl si vybrat, kterou zemi bude reprezentovat.

Kdo chce vidět špičkový juniorský hokej, ten by neměl v ochozech břeclavského stadionu příští týden chybět!

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …