il.foto, mskbreclav.cz

Jarní ligová brána se otevírá

Břeclav – Poznatky ze série přípravných zápasů a výsledky jednání s jednotlivými hráči a jejich kluby byly podkladem k tomu, aby mohl trenér Karel Bečka jmenovat základní kádr družstva fotbalistů MSK Břeclav A, účastníka Moravskoslezské fotbalové ligy.

V jarních odvetách bude branku MSK střežit Lukáš Prokop, dvojku mu bude dělat Dominik Kunický. Do obranné čtveřice budou nastupovat Jakub Dobšíček, Tadeáš Zezula, Stanislav Klusák, Ivan Dvořák, Filip Lošťák, Tomáš Košut a Jan Hloch, v záložní řadě budou operovat Pavel Simandl, Ondřej Paděra, Lucas Carvalho, Matěj Wallisch, Pavel Jurčík, Milan Sycha, Vladimír Smirnov, Matheus da Silva a Petr Fojtík, na hrotu se budou snažit střílet góly do sítí soupeřů Tomáš Pospiš, Ivo Tetur, Antonín Horváth a Pavol Giertl. Dalšími dorostenci, kteří se posunuli do áčka mužů jsou Košut a Kunický, z béčka do áčka byl přeřazen Lošťák, Giertl přichází ze zahraničí, Sycha na hostování z Velkých Bílovic, Klusák ze Slatiny.

Asistenty trenéra Karla Bečky budou nadále Libor Snopek a Ivan Dvořák starší, brankáře má v péči trenér Josef Obal, vedoucím družstva je Radim Hübner a o zdravotní stav hráčů budou pečovat MUDR.Milan Novotný a masér Richard Zeman. Činnost celého týmu bude bedlivě sledovat a kontrolovat výkonný ředitel klubu Martin Maťašovský.

Organizační věci jsou tedy vyřízeny a nyní nezbývá než s elánem vstoupit do třetiligových odvet. Celek MSK je v šestnáctičlenné tabulce soutěže aktuálně třetí od konce. Čtyři body náskoku má na SK Líšeň, beznadějně poslední je o dalších devět bodů zpět Slezský FC Opava B. Fotbal Břeclavi se bude snažit protlačit v tabulce výše. Nejblíže před sebou má 1.HFK Olomouc a FK Slávia Orlová-Lutyně s náskokem dvou bodů, jen o bod více má jedenáctý SK Spartak Hulín a příliš bodově vzdáleno není ještě dalších pět celků až po šestý MFK Vyškov.

Počítat se bude každý získaný bod z výjezdu, nutné bude co nejvíce využít domácí půdy. Začátek jarních odvet nebude snadný. V neděli 22.března budou hrát muži MSK Břeclav A na hřišti vedoucího celku soutěže Sigmy Olomouc B, v sobotu 28.března uvítají juniorku 1.FC Slovácko (2.) a v dalších kolech pocestují do Hulína (11.), doma budou hrát s Orlovou (12.), pak v Zábřehu (4.), doma se Zlínem B (10.) atd.

zdroj: mskbreclav.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …