il.foto archív

Jak si vedla hokejová lvíčata? Třeťákům se doma nedařilo

3. třída

HC Lvi Břeclav €“ HO Hamíkovo 2:14

Nedělení turnaj na domácím ledě nás tentokrát nezastihl v oslnivé formě. Čekali nás 2 kvalitní soupeři a bylo potřeba odvést nadstandardní výkon každého hráče, abychom proti těmto soupeřům mohli uspět. V prvním utkání jsme nastoupili proti Hamíkovu. Začátek nebyl z naší strany nejhorší, sice jsme prohrávali, ale drželi jsme se soupeřem krok. V půli zápasu se ale vše zlomilo a soupeř z Bratislavy navýšil náskok. Kluci už snad podvědomě cítili, že tento zápas již otočit nepůjde a přestali hrát aktivně. Třetí třetina byla úplně odevzdaná a jen zásluhou našeho brankaře neskončilo utkání hrozivým výsledkem. I tak soupeř zaslouženě zvítězil vysoko.

HC Lvi Břeclav €“ MBK Vyškov 7:8
Ve druhém zápase bylo důležité se rychle oklepat, abychom nezačali toto utkání ve stejném duchu, jako jsme minulé končili. Lvíčata především potřebovala začít lépe bruslit a zvýšit bojovnost. I když byl druhý zápas již vyrovnanější a soupeř k poražení, tak přesto jsme těsně o gól prohráli.
Dnes nám především chyběla bojovnost, která nás vždy zdobí. Málo jsme bruslili, chyběl důraz před naší brankou. Také proměňovat šance se nám vůbec nedařilo. Těžko by se dneska na naší hře hledalo pozitivum. Výjimkou byl výkon obou brankařů, kteří odchytali velice obstojně obě utkání.

Mladší žáci potvrdili roli favorita

HC Spartak Uh. Brod : HC Lvi Břeclav 3:9        Mladší žáci jeli do Uherského Brodu jako favorité. Doma svého soupeře deklasovali. Ovšem poslední výsledky brodských svědčili o jejich daleko lepší formě. S týmy na špici tabulky (MBK Vyškov a VSK Technika Brno) sice své zápasy prohráli, ale po boji a pouze o dvě respektive jednu branku. Nečekalo nás tedy nic lehkého.

Naši borci ovšem předvedli, že jdou opět nahoru. Nutno ale poznamenat, že se nám dlouho nedařilo vstřelit první branku, první třetina skončila 0:0. Poté jsme vzali utkání do svých rukou. Pokračovala naše poctivá hra směrem dozadu a nechyběla nám ani fantazie v provádění útočných akcí. Na ledě bylo poznat, že domácí jsou na tom lépe, než na břeclavském ledě, ale i tak jsme téměř po celou dobu zápasu vládli. Po velmi povedeném výkonu jsme si odvezli zasloužené dva body domů do Břeclavi.
Mladší dorost U16

Souboj o třetí příčku byl bez vítěze

HC Lvi Břeclav : HC TWK Innsbruck “ Die Haie“ 4:4 ( 1:1, 2:2, 1:1)         Dorostenci přivítali v sobotu tým z Innsbrucku. Jednalo se o přímý souboj o třetí místo v tabulce. Očekával se tedy vyrovnaný a napínavý zápas. Naše očekávání byla naplněna beze zbytku. Zápas gradoval tak jako to má být, až v poslední části a pořád bylo na co koukat.

Od prvních minut se na ledě odehrával hokej plný osobních soubojů a tak nechybělo ani pár vyloučených. Ve dvanácté minutě při naší přesilovce se nám bohužel nepovedlo uhlídat jednoho z útočníků a první branku utkání jsme obdrželi my. Do minuty bylo srovnáno. Nahození od modré čáry zaplulo až za záda hostujícího brankáře a mohlo se začít od nuly. Začátek druhé třetiny nám ovšem moc nevyšel, naopak soupeři se povedlo dvakrát skórovat. Domácí trenér vystřídal brankáře a tým možná i díky tomuto impulsu Rakušany začal přehrávat. Naše zvýšená aktivita přinesla kýžené ovoce a po dvou brankách Richarda Zajíčka jsme vyrovnali. Do třetí třetiny se tak šlo opět za vyrovnaného stavu. Poslední dějství bylo brankovým kopírákem třetiny první. Hosté se dostali do vedení. Ve druhé polovině třetí části naši ale svého soupeře zatlačili před jeho branku a vyrovnání viselo na vlásku. Nakonec se to povedlo až v poslední minutě zápasu. M. Göndör opět střílel od modré čáry a puk z jeho hokejky se zastavil až v brankové síti. Bylo škodou, že se ujala střela až v poslední minutě, protože naši kluci byli v laufu a dost možná by zvládli zápas i otočit. Mladí lvi nechali na ledě vše a zápas nenechal klidným ani jednoho přítomného fanouška v hledišti. Kluci si tak po zápase zaslouženě užili ovací a po poctivém výkonu opouštěli led s pocitem dobře odvedené práce.

HC Lvi Břeclav : HC TWK Innsbruck “ Die Haie“ 4:4 ( 1:1, 2:2, 1:1)

Program domácích zápasů na tento víkend:

V sobotu 6. 12. hostí od 11:30 hod. kategorie U10 v rámci Eurominiligy EHC Danube Islanders, dále EAC Junior Capitals Wien

V neděli 7. 12. hostí od 12:00 hod. ml. žáci Uherský Ostroh, od 14:15 hod. st. žáci Uherský Ostroh